Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od męża obywatela Polski na rzecz żony, obywatelki Nigerii mającej miejsce zamieszkania w Polsce.
Skutki podatkowe nabycia tytułem darowizny przez małoletniego środków pieniężnych, które matka obdarowanego zgodnie z poleceniem darczyńcy przeznaczyła na zakup obligacji.
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani męża na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków ze sprzedaży, z których to środków dalej mąż dokonał darowizny na Pani rzecz, nastąpiła na konto, którego współposiadaczem jest Pani jako osoba obdarowana. Pieniądze znajdują się więc na wspólnym koncie bankowym. Tym samym darowizna
W przedmiotowej sprawie nie został spełniony jeden z warunków zastosowania zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, o którym mowa w art. 4a ust. 1 pkt 2 ww. ustawy, bowiem przekazanie środków pieniężnych tytułem darowizny nie zostało udokumentowane zgodnie z zasadami określonymi w tym przepisie - Wnioskodawca nie otrzymał ich na własny rachunek bankowy.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania tytułem darowizn napiwków/wirtualnych kartek świątecznych za wystawianie online autorskich pokazów/spektakli na portalu internetowym.
Czy darowizny, które będą stanowić napiwki i wirtualne kartki świąteczne zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn otrzymane od jednego użytkownika należącego do III grupy podatkowej nieprzekraczające wysokości 4902 zł w ciągu 5 lat, nie podlegają opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn?
Czy przypadające na Zainteresowanych w proporcji do ich udziału w zyskach spółki cywilnej wpłaty pieniężne w formie darowizn otrzymane w ramach zbiórki internetowej podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe otrzymania darowizny od matki (brak dokumentu potwierdzającego wpłatę).
w zakresie skutków podatkowych nabycia środków pieniężnych tytułem darowizny.
w zakresie skutków podatkowych nabycia środków pieniężnych tytułem darowizny.
Skutki podatkowe otrzymywania środków pieniężnych z tytułu zawartej umowy alimentacyjnej.
w zakresie opodatkowania otrzymywania comiesięcznie środków pieniężnych.
Spółka komandytowa nabędzie do swojego majątku nieodpłatne świadczenie w postaci darowizny przedsiębiorstwa. Wartość nieodpłatnego świadczenia będzie stanowiła przychód tej spółki i będzie podlegała przepisom ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji będzie przychodem (w odpowiedniej proporcji) wspólników tej spółki, także wspólnika udzielającego darowizny. W konsekwencji Wnioskodawca
Czy uprawnionym jest twierdzenie, że w przypadku, gdy Wnioskodawczyni otrzyma nieruchomość w drodze darowizny, bądź w ramach darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa, będzie mogła wprowadzić budynek na niej posadowiony do prowadzonej przez siebie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w wartości początkowej, równej wartości rynkowej, określonej na podstawie wyceny
Czy spłata kredytu przez rodziców podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Wpłata/przelew na wspólny rachunek bankowy, a obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn.
Czy spłata kredytu przez rodziców podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Czy spłata kredytu przez rodziców podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Czy wydatki poniesione na budowę drogi stanowią koszt uzyskania przychodu? Czy nieumorzona wartość zamienionej działki w kwocie 226.006,98 zł jest kosztem uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odpisów amortyzacyjnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów.
1. Czy otrzymanie przez Fundację od podmiotu prywatnego darowizny na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o pdop? 2. Alternatywnie, czy otrzymanie przez Fundację od podmiotu prywatnego darowizny z poleceniem na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego wykorzystywanego
przedmiotowe nieruchomości zostały nabyte w 1991 r., a więc przed dniem 1 stycznia 1995 r. i nie zostały zaliczone do środków trwałych w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej, odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej tych środków trwałych, na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 45a lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie stanowią kosztów uzyskania przychodów.