wyjaśnienie zasad ustalenia i opodatkowania dochodu osoby fizycznej z tytułu umorzenia wierzytelności, tj. długów" Wnioskodawcy, mając na względzie przedłożony stan faktyczny, z którego wynika iż Wnioskodawcy umorzono długi w ramach spółki cywilnej. - wykładnię przepisów dotyczących zasad korygowania deklaracji podatkowej od osoby fizycznej w przedmiotowym przypadku, które wpłyną na możność odprowadzenia
Czy w sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania Spółki wobec banku z tytułu rozliczenia umów opcyjnych, w tym nie wykluczone, że doszłoby do umorzenia całości lub części odsetek od tego zobowiązania, kwota ewentualnie umorzonych odsetek będzie stanowiła przychód dla wspólnika Spółki będącego osobą prawną, tj. Spółki z o.o.? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
W sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania (tj. kwoty głównej jak i odsetek) Spółki wobec banku, czy kwota umorzonego zobowiązania będzie stanowić przychód dla wspólnika Spółki, tj. osoby prawnej (Spółki z o.o.)? Jeśli tak to w którym momencie przychód ten powinien zostać rozpoznany? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3b)
Czy umorzenia wierzytelności rodzą przychód, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, i czy należy w związku z tym wystawiać PIT-8C?
Czy w związku z zawartym porozumieniem, wg którego część kwoty w wysokości 3.021.000,00 zł nie będzie wymagalna przez bank pod warunkiem terminowej spłaty rat zobowiązania kwota ta będzie stanowić dla Jednostki przychód podatkowy?
Czy w związku z niepobieraniem przez bank odsetek z tytułu rozłożenia zobowiązania z tytułu opcji walutowej na raty powstaje w Spółce przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnego świadczenia? Czy w związku z niepobieraniem przez bank odsetek między dniem wypowiedzenia umowy, a dniem zawarcia porozumienia powstaje w Jednostce przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnego świadczenia?
Czy w związku z zawarta ugodą z wierzycielami (bankami) po jej zrealizowaniu wartość zredukowanego zobowiązania będzie przychodem do opodatkowania? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy Gmina ma obowiązek sporządzać informacje według ustalonego wzoru PIT-8C o wysokości osiągniętego przychodu w terminie do końca lutego następnego roku podatkowego po roku, w którym nastąpiło umorzenie zadłużenia z tytułu czynszu mieszkalnego oraz odsetek?
Czy Gmina ma obowiązek sporządzać informacje według ustalonego wzoru PIT-8C o wysokości osiągniętego przychodu w terminie do końca lutego następnego roku podatkowego po roku, w którym nastąpiło umorzenie zadłużenia z tytułu czynszu mieszkalnego oraz odsetek?
Czy słusznie Spółka traktuje wartość umorzonych przez jej wierzyciela odsetek od zobowiązań jako przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem od osób prawnych?
dot. wystąpienia przychodu z tytułu umorzenia skapitalizowanych odsetek
Czy kwoty umorzonych nienależnie pobranych świadczeń pieniężnych, dokonywanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Z. na podstawie art.76 ust.7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudniania i instytucjach rynku pracy (Dz.U. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.) stanowią u osób, które pobrały to świadczenie, przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podlegają opodatkowaniu