Ustalenie, czy: - do kosztów kwalifikowanych, Spółka może zaliczyć odpowiednią część wynagrodzeń pracowników zaangażowanych w realizację Projektu, w proporcji odpowiadającej ich czasowemu zaangażowaniu w wykonanie Projektów, z zastrzeżeniem limitów określonych w art. 18d ust. 7 uCIT - koszty delegacji: diety, koszty dojazdów, koszty noclegów pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę, a wykonujących
ustalenia, czy projekty wskazane we wniosku stanowią, w myśl art. 4a pkt 26-28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, prace badawczo-rozwojowe, uznania za koszty kwalifikowalne poniesionych w roku: - kosztów materiałów i wynagrodzeń pracowników poniesionych na wyprodukowanie dwóch takich samych kompletów prototypowych urządzeń energoelektronicznych dla pojazdów komunalnych - urządzenia zostaną
w zakresie uznania za koszty kwalifikowane poniesionych w roku kosztów udziału w seminariach i konferencjach naukowych, na których są omawiane, i prezentowane najnowsze osiągnięcia naukowe, w których biorą udział pracownicy działów rozwoju i konstrukcji oraz kosztów dojazdów i delegacji z nimi związanych
Uznanie kosztów pracy pracowników za koszty kwalifikowane oraz sposób ustalania wysokości tych kosztów do odliczenia w ramach ulgi B+R
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku pracowników zatrudnionych w celu realizacji działalności badawczo-rozwojowej, którzy głównie wykonują czynności w ramach działalności badawczo-rozwojowej a marginalnie też czynności innego rodzaju, koszty ich zatrudnienia można zaliczyć w całości do kosztów kwalifikowanych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania kosztów uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach, wizytach studyjnych oraz kosztów delegacji, które dotyczą pracowników zatrudnionych w celu realizacji działalności badawczo-rozwojowej za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy nakłady na zakupy, amortyzację sprzętu oraz oprogramowania, które będą wykorzystywane w ramach projektów badawczo-rozwojowych Spółka może ująć w kosztach działalności badawczo-rozwojowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w rozumieniu tej ustawy w części, w której koszty te nie zostały Spółce zwrócone w jakiejkolwiek formie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenia za prace wypłacane pracownikom wraz z narzutami na ubezpieczenia społeczne, zarówno w pełni wykonujących zadania dla działu B+R, jak i część kosztów pracy osób wspomagających pracę działu B+R (tj. dedykowanych w części do wykonywania pracy z zakresu działalności B+R), będą uznane jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki z tytułu zaangażowania innych osób, wspomagających pracę w zakresie działalności B+R mogą być przez Spółkę uwzględnione w kosztach działalności badawczo-rozwojowej jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy prace prowadzone przez Wnioskodawcę stanowią działalność badawczo-rozwojową, a w konsekwencji Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w części, w której koszty te nie zostały zwrócone w jakiejkolwiek formie oraz ustalenia, czy w związku z wejściem w życie nowelizacji przepisów na skutek tzw
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawidłowości wyodrębnienia kosztów kwalifikowanych w odrębnej ewidencji rachunkowej dla spełnienia przesłanki z art. 9 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy świadczenie mieszkaniowe, wypłacane żołnierzom zawodowym przez Wojskową Agencję Mieszkaniową w 2011 r., stanowiły dla Wnioskodawcy (żołnierza) przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy do świadczenia mieszkaniowego otrzymanego od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej ma zastosowanie zwolnienie z opodatkowania wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 47c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej w podatku dochodowym od osób fizycznych
Zwolnienie z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze darowizny.
w sytuacji Wnioskodawczyni zachodzi uzasadniona konieczność zmiany warunków mieszkaniowych, wymagana przepisem art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn dla zachowania ulgi mieszkaniowej, pomimo zbycia nabytego w drodze darowizny mieszkania przed upływem 5 lat od dnia jego otrzymania. A zatem, jeżeli Wnioskodawczyni dokona zbycia powyższego mieszkania przed upływem 5 lat, a nabycie innego
Czy w przypadku Wnioskodawczyni jest ona zobowiązana do zgłaszania w Polsce otrzymania spadku? (zgłoszenie takie już nastąpiło na terenie Niemiec). Jeśli tak, to czy z racji przynależności do pierwszej grupy uprzywilejowanej (jako córka) należy się Wnioskodawczyni ulga podatkowa i na jakiej zasadzie?
Czy w wyniku realizacji umowy darowizny środków pieniężnych zawartej pomiędzy wnioskodawczynią a jej małżonkiem w formie aktu notarialnego w terminie miesiąca od dnia otrzymania każdej raty przedmiotu darowizny obdarowana będzie zobowiązana do zgłaszania faktu otrzymania raty właściwemu Naczelnikowi Urzędu Skarbowego?