1. Czy wobec nałożonych ustawowo obowiązków przynależności do samorządu zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez członków tego samorządu, realizowanie tego obowiązku poprzez uczestniczenie w kursach organizowanych przez organ samorządu zawodowego w ramach kształcenia podyplomowego ze środków pochodzących od członków samorządu, skutkuje po stronie uczestnika powstaniem przychodu w rozumieniu
1. Czy wobec nałożonych ustawowo obowiązków: przynależności do samorządu zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez członków tego samorządu, realizowanie tego obowiązku poprzez uczestniczenie w kursie szkoleniowym organizowanym przez organ samorządu zawodowego ze środków członka tego samorządu lub poprzez częściowe dofinansowanie kosztów uczestnictwa ze środków członka tego samorządu, po
Różnica, jaka powstała pomiędzy pierwotną wysokością składki członkowskiej a nowo powstałą wartością ustaloną przez Walne Zgromadzenie Koła, tj. obniżenie jej o sumę równoważną 20% wartości tusz dostarczonych do punktu skupu nie jest przychodem myśliwego w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym jak słusznie twierdzi Wnioskodawca
Czy lustracje przeprowadzane przez Związek w spółdzielniach mieszkaniowych w nim zrzeszonych, wykonywane w ramach składki, której wysokość i zasady ustalania wynikają z przepisów statutowych korzystają ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 31 ustawy o podatku od towarów i usług?
uznanie, że otrzymywane kwoty za uzyskanie lub przedłużenie członkostwa w Klubie nie stanowią wynagrodzenia za dostawę towarów lub za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu
Opodatkowanie czynności polegających na przyjmowaniu zleceń telefonicznych na usługi taxi i przekazywaniu ich członkom Stowarzyszenia przez radio-taxi.
w zakresie opodatkowania czynności polegających na przyjmowaniu zleceń telefonicznych na przewóz taxi i przekazywaniu ich członkom Stowarzyszenia poprzez radio-taxi
W zakresie obowiązku rejestrowania za pomocą kasy fiskalnej wpłat członkowskich uiszczanych przez członków klubu
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 31 lit. b ustawy o VAT.
Dotyczy uznania czy organizacja warsztatów oraz wynajem powierzchni wystawienniczych jest działalnością gospodarczą prowadzoną przez Stowarzyszenie w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT oraz czy opłaty pobierane przez Stowarzyszenie z tytułu organizacji warsztatów, wynajmu powierzchni wystawienniczych oraz składki członkowskie stanowią odpłatne świadczenie usług a także w zakresie włączenia do limitu
Czynność pobierania przez Wnioskodawcę świadczeń pieniężnych stanowi zapłatę za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w konsekwencji stanowić będą obrót. Dotacja na pokrycie poniesionych kosztów realizacji projektu nie będzie stanowić obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Podatek VAT od wydatków związanych
Wnioskodawca nie spełnia warunków wynikających z art. 43 ust. 1 pkt 21 oraz pkt 31 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług do skorzystania ze zwolnienia od podatku wynikającego z tych przepisów.
Zwolnienie od podatku VAT organizacji szkoleń i konferencji dla członków Stowarzyszenia. Czy dla wyliczenia poziomu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, należy wziąć pod uwagę całą wartość składek oraz opłat konferencyjnych, jaką otrzymuje Stowarzyszenie w ciągu roku?
Wnioskodawca uzyskując obrót z tytułu składek członkowskich nie świadczy odpłatnych usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT oraz nie dokonuje odpłatnej dostawy towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie wykonuje czynności opodatkowanych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Uiszczane przez członków Zrzeszenia składki nie stanowią wynagrodzenia, gdyż nie można im przypisać konkretnego świadczenia wynikającego z opłacenia składki i dlatego nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
lustracje przeprowadzane przez Wnioskodawcę w spółdzielniach mieszkaniowych zrzeszonych w ramach zabezpieczonej części składki umową i fakturą korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 31 ustawy2.
Czy Wnioskodawcy przysługuje możliwość skorzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 21 oraz 43 ust. 1 pkt 31 ppkt b ustawy o podatku od towarów i usług?
W zakresie obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej świadczonych usług oraz zwolnienia od podatku składek członkowskich.
Nie podlegają opodatkowaniu w Polsce usługi świadczone w zamian za składki członkowskie przez Agencję, której członkowie otrzymują wyniki badań substancji chemicznej rejestrowanej w Europejskiej Agencji Chemikaliów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych w związku z otrzymaniem majątku likwidacyjnego osoby prawnej.
1. Czy zmiana w statucie dotycząca sposobu obliczenia składek na okoliczność rozliczenia się Gminy Miasto z aktualnymi członkami w momencie likwidacji Spółki wodnej rodzi jakiekolwiek skutki podatkowe i kogo te ewentualne skutki mogą dotyczyć? 2. Jakie skutki podatkowe u członków Spółki Wodnej będą wiązały się ze zwrotem wniesionych do Spółki Wodnej składek?
Czynności wykonywane przez Stowarzyszenie sklasyfikowane w grupowaniu statystycznym PKWiU 91, objęte są zwolnieniem z podatku VAT.
1. W związku ze stosowaną zasadą ustalania wynagrodzenia opartą na metodzie" koszt plus" (faktycznie poniesione wydatki w danym miesiącu powiększone o 5% marżę), wszystkie wydatki ponoszone przez Spółkę w związku ze świadczonymi usługami i uwzględniane w bazie kosztowej stanowią jej koszty uzyskania przychodu w oparciu o art. 15 ust.1 ze względu na bezpośredni związek z faktycznie uzyskiwanym przychodem
Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego ? świadczenie przez Zrzeszenie ? bezpłatnie na rzecz taksówkarzy ? członków organizacji ? usługi obsługi centrali wzywania radio taxi - podlega opodatkowaniu podatnikiem podatku od towarów i usług?Czy składka zrzeszeniowa pobierana od członków Zrzeszenia stanowi formę odpłatności za ww. usługi świadczone na ich rzecz czy też nie? US40/VAT/I/774