Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
Koszty remontu wykazany jako jednorazowe koszty uzyskania przychodów.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatkowanie przychodu na remont domu, spłatę kredytu hipotecznego oraz nabycie domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego.
Ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na Kontrybucję Fit-out przekazanych najemcy na realizację Prac Fit-out opisaną w trzech Modelach Prac Fit-out oraz na realizację prac Fit-out.
Ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie strategicznych części zamiennych.
Możliwość ustalenia wartości początkowej środka trwałego w oparciu o wycenę biegłego.
Czy opisane w pkt 1 Wniosku (Stan faktyczny I) prace mają charakter remontowy (odtworzeniowy), i czy w konsekwencji Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zaliczenia poniesionych wydatków bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT; - czy opisane w pkt 2 Wniosku (Stan faktyczny II) Prace zamienne będzie można uznać za ulepszenie środka trwałego (tj.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wykonanie prac budowlanych.
Brak odliczenia podatku od wydatków poniesionych w ramach projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obniżenia podatku od wydatków poniesionych w ramach projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
Czy w związku z przeprowadzaniem prac remontowych we wskazanej w opisie sprawy nieruchomości Wnioskodawca ma prawo zakupione surowce i usługi ująć w kosztach uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia.
Ustalenie, czy Spółka może zaliczyć do wartości początkowej środka trwałego nakłady poniesione na rozbiórkę i odtworzenie nawierzchni, oraz czy wydatki na prace rozbiórkowe nawierzchni Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu
1. Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę podczas reprodukcji drobiu stanowią koszty uzyskania przychodów jako tzw. koszty bezpośrednie bądź też jako tzw. koszty pośrednie powinna decydować przyjęta polityka (zasady) rachunkowości w Spółce; 2. Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę podczas reprodukcji drobiu tj. zarówno w okresie odchowu jak i w okresie nieśności, tj. wydatki określone w punktach
Za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma prawo uznać/uznawać dzień, w którym dana część zamienna (materiał) została/zostanie wykorzystana w celu ich wymiany, tzn. zostanie pobrana z magazynu Spółki na podstawie dokumentu wewnętrznego, - W odniesieniu do części zamiennych (materiałów) wykorzystanych przez
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.
Wydatki poniesione na prace remontowe związane z utrzymaniem nieruchomości wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej mogą zostać zakwalifikowane bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów tej działalności.
Odliczenie wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej na remont dachu, wymianę pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym we współwłasności.
Zastosowanie 8% stawki podatku dla usług remontowo-budowlanych w/na budynku A i B, wykonywanych do 30 czerwca 2020 r.
w zakresie możliwości zaliczenia wskazanych we wniosku wydatków remontowych i modernizacyjnych oraz wydatków na nabycie odrębnych środków trwałych do kosztów podatkowych.
czy wydatki poniesione na wymianę nawierzchni istniejącej (na działce będącej własnością Spółki) drogi wewnętrznej, stanowią koszt uzyskania przychodu, jako wydatki poniesione na remont drogi będącej środkiem trwałym Spółki, czy jednak należy je uznać jako wydatki poniesione na modernizację, przez co zwiększają wartość drogi i należy je odnieść w koszty poprzez odpisy amortyzacyjne.
w zakresie ustalenia: • czy opisane we wniosku prace, prowadzone na podstawie umowy na wykonanie zadania określonego jako „Remont kapitalny” w latach 2021 i 2022, stanowią zadanie o charakterze odtworzeniowym i remontowym, a tym samym nie skutkują zwiększeniem wartości początkowej środka trwałego; • czy wydatki na prowadzone na podstawie umowy na wykonanie zadania określonego jako „Remont kapitalny