Brak obowiązku wykazania kwoty podatku należnego w odniesieniu do środków trwałych w postaci hali magazynowej wybudowanej w 2002 roku oraz hali magazynowej wybudowanej w 2006 roku, objętych spisem z natury.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług VAT syndyka masy upadłości z tyt. czynności likwidacyjnych masy upadłości zmarłego przedsiębiorcy
Uregulowania dotyczące sporządzenia i rozliczenia spisu z natury (zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem osoby fizycznej)
w zakresie ustalenia obowiązku złożenia deklaracji VAT-7 za styczeń 2018 r. oraz remanentu likwidacyjnego w sytuacji rozwiązania spółki cywilnej na skutek śmierci jednego ze wspólników
Braku obowiązku zwrotu odliczonego podatku VAT przez żonę zmarłego podatnika
Brak obowiązku uiszczenia przez spadkobiercę podatku należnego wynikającego z niesprzedanych towarów i środków trwałych zmarłego podatnika.
braku obowiązku sporządzenia przez spadkobiercę remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku.
Brak obowiązku sporządzenia przez spadkobiercę remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku.
Brak obowiązku sporządzenia przez Spadkobiercę remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku.
Sposób opodatkowania czynności przekazania środków trwałych, w tym samochodu osobowego, na cele osobiste Sposób opodatkowania czynności sprzedaży środków trwałych przejętych po zmarłym mężu Obowiązek sporządzenia spisu z natury w przypadku zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu i odprowadzenia należnego podatku Podstawa opodatkowania towarów podlegających spisowi z natury.
1. Czy zapis w umowie spółki cywilnej o następującej treści: Zastrzega się, że spadkobiercy wspólnika wchodzą do spółki na jego miejsce gwarantuje, że w przypadku śmierci jednego z dwóch wspólników spółki cywilnej i wejścia spadkobierców na jego miejsce, nie dojdzie do rozwiązania spółki w rozumieniu przepisu art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr
1. Czy zapis w umowie spółki cywilnej o następującej treści: Zastrzega się, że spadkobiercy wspólnika wchodzą do spółki na jego miejsce gwarantuje, że w przypadku śmierci jednego z dwóch wspólników spółki cywilnej i wejścia spadkobierców na jego miejsce, nie dojdzie do rozwiązania spółki w rozumieniu przepisu art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr
Czy Wnioskodawczyni przejmując magazyn spółki cywilnej bez sporządzenia remanentu likwidacyjnego prawidłowo nie naliczyła od przejętego magazynu podatku od towarów i usług (VAT)?
Nieuznanie syndyka za podatnika z tytułu wykonywania czynności związanych z likwidacją masy upadłości zmarłego przedsiębiorcy oraz braku obowiązku sporządzenia spisu z natury i rozliczenia z tego tytułu podatku należnego.
1) Czy powinno się złożyć deklarację VAT-7 za czerwiec 2011 r. za zmarłego ojca (bez podpisu) wykazując podatek należny z uwzględnieniem kwoty podatku należnego od towarów i usług objętych spisem z natury (poz. 43 z deklaracji VAT-7) oraz podatek naliczony i kwotę nadwyżki z poprzedniej deklaracji? 2) Czy powinno się powstałą w ten sposób nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym zadysponować do zwrotu
Przekazanie całego gospodarstwa rolnego synowi przed zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych obowiązek dokonania remanentu likwidacyjnego środków trwałych.
Obowiązek sporządzenia remanentu likwidacyjnego w przypadku śmierci wspólnika dwuosobowej spółki cywilnej i opodatkowania towarów objętych spisem z natury.
Czy wymieniona wyżej nieruchomość (grunt, stary budynek, nowy budynek) powinna znaleźć się w sporządzanym remanencie likwidacyjnym i występujący ze spółki wspólnik winien zapłacie od niej zryczałtowany podatek w wysokości 10%?
Czy zabudowana nieruchomość jest ujmowana w remanencie likwidacyjnym, o którym mowa w art. 24 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy spółka do której Wnioskodawca wnosi przedsiębiorstwo winna sporządzić spis z natury na moment wniesienia przedsiębiorstwa, jeżeli tak to jaki stan ma objąć spis i czy należy rozliczyć na moment aportu różnice remanentowe?Czy wartość wniesionych środków obrotowych będzie dla spółki kosztem podatkowym, jeżeli tak to w jakim momencie i w jakiej wartości?
Jak opodatkowane będzie - w zakresie PIT - pozostawienie w/w nieruchomości w spółce na dzień rozwiązania spółki (likwidacji działalności gospodarczej)?
Jak opodatkowana będzie - w zakresie PIT - sprzedaż w/w nieruchomości przed rozwiązaniem spółki (likwidacją działalności gospodarczej)?