Skutki podatkowe wypłaty środków z funduszu emerytalnego w Szwajcarii.
Wypłata środków z funduszu emerytalnego w Szwajcarii stanowi dla Pana przychód z innych źródeł w rozumieniu ustawy o PIT.
Dotyczy skutków podatkowych wypłaty środków z funduszu emerytalnego
W zakresie opodatkowania przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki komandytowej.
Opodatkowania środków pieniężnych otrzymanych z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej wypłacanych w transzach
Określenie sposobu ustalenia dochodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej wypłacanego w transzach
Określenie przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej
Czy rozłożenie na raty kwoty należnej z tytułu nabycia przez dotychczasowego użytkownika wieczystego gruntu jego właścicielowi (maksymalnie 10 rat rocznych, z czego pierwsza rata płatna przed zawarciem umowy sprzedaży) będzie rodzić po stronie zbywcy powstanie obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług?
w zakresie opodatkowania ustanowienia służebności gruntowej oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wynagrodzenia płatnego w ratach
Czy darowizna środków pieniężnych dokonana na rzecz Wnioskodawcy przez syna w sposób opisany w umowie darowizny podlega zwolnieniu z podatku od spadków i darowizn po stronie Wnioskodawcy?
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę, w związku z wystąpieniem ze Spółki, rekompensata udziału kapitałowego oraz wszelkich innych roszczeń będzie stanowiła w momencie ich otrzymania przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy przychód w postaci otrzymanych środków pieniężnych z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki osobowej można pomniejszyć o koszty uzyskania
Uznanie jako odrębnych świadczeń usług: zarządzania flotą samochodową oraz ubezpieczenia opodatkowanych według stawek podatku właściwych dla tych świadczeń.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie różnic kursowych w części odnoszącej się do ustalenia wartości początkowej środków trwałych oraz w części odnoszącej się do przychodu podatkowego.
Czy fakt solidarnej spłaty kredytu hipotecznego przez dwóch współkredytobiorców (rodziców (matkę lub/i ojca) Wnioskodawczyni) wiąże się z powstaniem po stronie Wnioskodawczyni, czyli po stronie trzeciego kredytobiorcy obowiązku podatkowego określonego w ustawie o podatku od spadków i darowizn, i w związku z tym podlega obowiązkowi zgłoszenia nabycia majątku w drodze darowizny na formularzu SD-Z2?