Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w wartości otrzymanych przez Spółkę nieodpłatnie lub częściowo nieodpłatnie części zamiennych w momencie ich przyjęcia na magazyn Spółki zgodnie z art. 12 ust. 5-6a ustawy o PDOP; - czy w momencie wykorzystania części zamiennych dla celów działalności gospodarczej Spółki (tj. w szczególności
Obowiązki płatnika, w związku z wydaniem klientom bonów w ramach akcji promocyjnej.
Obowiązków płatnika w związku ze sfinansowaniem osobom uprawnionym wycieczki integracyjnej.
W zakresie ustalenia, czy amortyzacja placu, o którym mowa we wniosku będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu.
1) Opodatkowanie dofinansowania otrzymanego na podstawie umowy prewencyjnej. 2) Koszty zakupu czujek dymu, czujek czadu oraz oznakowania p-pożarowego zakupionych z środków otrzymanych z dofinansowania na podstawie umowy prewencyjnej nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
W jakiej dacie Ml jako spółka wnosząca aport powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy po stronie spółki U doszło do nieodpłatnego przysporzenia w związku z korzystaniem z nieruchomości wniesionej nieskutecznym aportem i powinna z tego tytułu rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
dotyczy ustalenia czy wskutek pełnienia przez Prezesa Zarządu Wnioskodawcy swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
W zakresie ustalenia, czy wskutek pełnienia przez Prezesa Zarządu Wnioskodawcy swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Czy w wyniku używania przekazanych składników majątkowych Usługodawca uzyska przychód z nieodpłatnego, bądź częściowo odpłatnego świadczenia na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy pomimo oddania środków trwałych do korzystania Usługodawcy Spółka zachowuje prawo do ich amortyzacji?
1) Czy w wyniku używania przekazanych składników majątkowych Usługodawca uzyska przychód z nieodpłatnego, bądź częściowo odpłatnego świadczenia na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2) Czy pomimo oddania środków trwałych do korzystania Usługodawcy Spółka zachowuje prawo do ich amortyzacji?
w zakresie czy nieodpłatne nabycie Produktów przeznaczonych na cele promocyjne stanowi dla Spółki przychód
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
1. Czy w związku z pozyskaniem surowca, stanowiącego przychód, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 8 wyceny powstałego surowca (makulatury) należy dokonać na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy pdof?2. Czy wycena powstałego surowca (makulatury) na podstawie ceny średniej, zakupu makulatury z poprzedniego kwartału, będzie spełniała wymogi art. 11 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy nieodpłatne otrzymanie testerów i próbek towarów, a następnie nieodpłatne przekazanie ich kontrahentom Spółki w celach reklamowych podlega opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 851 ze zmianami)?
Czy na skutek nieodpłatnego przejścia na rzecz Spółki ustanowionych przez Inwestora służebności przesyłu dla nowo wybudowanych urządzeń Spółka nie uzyska przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy nieodpłatne przekazanie przyłączy przez Inwestorów (Odbiorców usługi) na rzecz Wnioskodawcy, na majątek i do eksploatacji - w zamian za przejęcie przez Przedsiębiorstwo obowiązku poniesienia kosztów utrzymania przyłączy i zapewnienia ich niezawodnego działania (co z mocy ustawy spoczywało na Odbiorcy - jako właścicielu przyłącza) stanowi przychód, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym
1. Czy nieodpłatne przekazanie przyłączy przez Inwestorów (Odbiorców usługi) na rzecz Wnioskodawcy, na majątek i do eksploatacji - w zamian za przejęcie przez Przedsiębiorstwo obowiązku poniesienia kosztów utrzymania przyłączy i zapewnienia ich niezawodnego działania (co z mocy ustawy spoczywało na Odbiorcy - jako właścicielu przyłącza) stanowi przychód, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym
1. Czy nieodpłatne otrzymanie nasion, które następnie są wydawane nieodpłatnie we wskazany sposób i które zgodnie z przepisami prawa nie mogą być przedmiotem handlu, powoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Zależnie od odpowiedzi na pytanie 1, czy
Uznanie usług dodatkowych oferowanych w ramach prowadzenia rachunku bankowego T., za nieodpłatne świadczenie.
1. Czy zgodnie z zawartą umową, gdzie określono w regulaminie stanowiącym załącznik do umowy, że licencja ma charakter nieodpłatny, powstaje w MZK przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Jeżeli podlegać będzie opodatkowaniu, to jak należy oszacować powstały przychód podatkowy?
Skutki podatkowe uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Wnioskodawcę dla pracowników podwykonawcy.