Skutki podatkowe otrzymania kwoty dodatkowej w wyniku ugody z bankiem.
Moment powstania po stronie Spółki przychodu z tytułu przeniesienia na wspólników praw do lokali w ramach dywidendy rzeczowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
1. Ustalenie, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym udzielenie przez Wnioskodawcę oraz Uczestników wzajemnych poręczeń w zakresie spłaty przyznanych im Limitów Dziennych będzie prowadziło do powstania dla Wnioskodawcy przychodów z tyt. nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. (pytanie Nr 3 ostatecznie sformułowane w uzupełnienie wniosku z 18 grudnia 2024 r.) 2. Ustalenie
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem pracownikom upominków w formie przedpłaconych kart podarunkowych.
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem pracownikom ze środków ZFŚS dostępu do platformy usługowej dla pracowników.
Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu bezpłatnego korzystania przez pracowników z platformy internetowej.
Powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT w związku pełnieniem funkcji prezesa zarządu bez wynagrodzenia.
Skoro pomiędzy stronami dochodzi do świadczeń wzajemnych, to przychodem u Wnioskodawcy jest/będzie w tym przypadku wartość należnych świadczeń wykonywanych przez podmiot z Kanady w ramach umowy partnerskiej zgodnie z art. 12 ust. 1 updop.
Skutki podatkowe przekazania praw do logo w celu zwolnienia się z długu w ramach świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).
Podatnik powinien rozpoznać przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tytułem niepobierania przez dwóch członków zarządu wynagrodzenia za pełnioną funkcję.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem - wypłata przez bank ustalonych w ugodzie kwot.
Obowiązki płatnika i obowiązek informacyjny a wypłata zwrotu kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego byłym żołnierzom zawodowym, posiadającym uprawnienia emerytalne lub rentowe, oraz nieposiadającym takich uprawnień.
Obowiązków płatnika w przypadku wyjazdów integracyjnych/wycieczek opłacanych w całości lub w znacznej części ze środków obrotowych firmy .
Przychód powstanie z dniem zaistnienia najwcześniejszego ze zdarzeń wymienionych w przepisie art. 12 ust. 3a ustawy o CIT, tj. wykonania usługi, wystawienia faktury bądź uregulowania płatności.
Moment rozpoznania przychodu z tytułu otrzymywania nadwyżki finansowej wypracowanej przez spółkę celową.
Skutki podatkowe darowizny przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej do jednoosobowej działalności jednego ze wspólników (kwestia przychodu oraz korekty kosztów).
Ustalenia, czy kwoty wyrównania, dopłaty otrzymywane od Miasta (…) zgodnie z § 6 pkt 5 z zawartą umową powierzenia stanowić będą przychód za rok, którego dotyczą poniesione koszty i świadczone usługi odbioru i wywozu odpadów, czy w momencie otrzymania środków przez Spółkę.
Ustalenie, czy pomoc rekonwersyjną, finansująca koszty przekwalifikowania zawodowego, która przysługuje żołnierzowi zawodowemu, na zasadach określonych art. 236 ust. 17 ustawy o obronie Ojczyzny, podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o PIT.
Spółdzielnia Socjalna jako podmiot niewymieniony w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, nie może skorzystać z wyłączenia z przychodów nieodpłatnego świadczenia związanego z nieodpłatną umową użyczenia od jednostki samorządu terytorialnego.