Skutki podatkowe otrzymania dodatków relokacyjnego i mieszkaniowego.
Skutki podatkowe otrzymania dodatku z tytułu przeprowadzki, dodatku relokacyjnego oraz dodatek mieszkaniowego.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu jednorazowego świadczenia relokacyjnego będącego zasiłkiem na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym.
Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy dodatku relokacyjnego i dodatku z tytułu przeprowadzki oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania dla wypłaconych świadczeń.
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych dodatek za rozłąkę wypłacany żołnierzom zawodowym może być wolny od podatku dochodowego tak jak dodatek za rozłąkę wypłacany pracownikom czasowo przeniesionym do wysokości diet za czas podróży służbowej na obszarze kraju, w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
opodatkowanie przysługujących żołnierzom zawodowym należności z tytułu przeniesienia służbowego
Czy kwota stanowiąca zwrot kosztów przeniesienia pracownika do pracy w innej miejscowości oraz kwota stanowiąca rekompensatę kosztów wynajmu lokalu mieszkalnego w związku z przeniesieniem, do kwoty określonej w art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. do wysokości 200% wynagrodzenia należnego za miesiąc, w którym nastąpiło przeniesienia, jest wolna od podatku ?
Czy wypłacone pracownikowi przez Spółkę kwoty związane z jego przeniesieniem do innego miasta oraz zasiłki na zagospodarowanie są zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o p.d.o.f. i zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych do wysokości 200% wynagrodzenia należnego pracownikowi w miesiącu, w którym kwoty te zostały mu wypłacone.