Prawo do odliczenia podatku naliczonego - sieć kanalizacyjna (pełne prawo) i modernizacja oczyszczalni ścieków (część).
Czy w związku z uczestnictwem w systemie CPR żaden z Uczestników ani Agent nie świadczy jakiejkolwiek usługi w rozumieniu Ustawy VAT na rzecz innych Uczestników ani Agenta. Czy kwoty odsetek otrzymywanych lub wypłacanych z rachunku Uczestnika lub Agenta w ramach systemu CPR nie powinny być uwzględniane w rozliczeniach VAT Uczestnika ani Agenta, w szczególności czy nie powinny być uwzględniane w tzw
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Ustalenie, czy sprzedaż złomu powstałego w wyniku demontażu zlikwidowanych środków trwałych należy uznać za dostawę, o której mowa w art. 90 ust. 5 ustawy o VAT, oraz w § 3 ust. 5 pkt 1 rozporządzenia z dnia 17.12.2015 r. i tym samym nie należy jej uwzględniać do wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT stosowanej do częściowego odliczania podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z Infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną z zastosowaniem klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby metrów sześciennych wody dostarczonej/odprowadzonych ścieków do/od Odbiorców zewnętrznych (czynności opodatkowane VAT) w liczbie metrów sześciennych wody dostarczonej/odprowadzonych ścieków
Możliwość zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Czy zawarcie przez Spółkę Umowy i uczestnictwo przez nią w Systemie nie stanowi odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, czy Spółka przy obliczaniu kwoty podatku naliczonego do odliczenia ma obowiązek stosowania proporcji (tzw. preproporcji), o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT.
Czy zawarcie przez Spółkę Umowy i uczestnictwo Systemie nie stanowi odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT i czy Spółka przy obliczaniu kwoty podatku naliczonego do odliczenia ma obowiązek stosowania proporcji (tzw. preproporcji), o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z otrzymaniem świadczenia od fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń dla beneficjentów przez fundację rodzinną.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Opodatkowanie odbioru ścieków oraz prawa do odliczenia wydatków na infrastrukturę kanalizacyjną przy zastosowaniu klucza odliczenia.
Równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przekazywanych do Zakładu przez Gminę, stan środków obrotowych na początek okresu sprawozdawczego oraz nadwyżka środków obrotowych pozostawiona w zakładzie budżetowym oraz wartość naliczonych, ale nieuzyskanych odsetek od nieterminowych płatności powinna być uwzględniana przez Gminę przy wyliczaniu sposobu
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup samochodu osobowego oraz korekty podatku naliczonego dot. nabycia tego samochodu
Brak możliwości odliczenia pełnych kwot podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
W związku z nabyciem opisanych wierzytelności trudnych nie dojdzie do odpłatnego świadczenia usług, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy, tym samym transakcja ta pozostaje poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług, otrzymane wynagrodzenie w postaci odsetek od Obligacji nie będzie stanowić wynagrodzenia za czynności podlegające opodatkowaniu, w konsekwencji brak obowiązku stosowania przepisów
Objęcie dofinansowania przeznaczonego na sfinansowanie konferencji zwolnieniem od podatku VAT oraz prawo do odliczenia wydatków poniesionych na konferencję na podstawie art. 90 ust. 3 ustawy.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z wywozem nieczystości płynnych za pomocą sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, opartego na kryterium ilościowym.
Dotacja stanowiąca dofinansowanie do Projektów nie podlega opodatkowaniu. Nie przysługuje prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego.