Interpretacje

Interpretacja
20.08.2024 Podatki

Czy instalacja fotowoltaiczna oraz pompa ciepła będące elementami Węzła hybrydowego powinny zostać uznane za odrębne środki trwałe w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o CIT i w konsekwencji podlegać amortyzacji zgodnie z przepisami ustawy o CIT i przy zastosowaniu odpowiednich stawek amortyzacyjnych wynikających z załącznika Nr 1 do ustawy o CIT?

Interpretacja
20.03.2024 Podatki

1 Czy w opisanym stanie faktycznym, opisane wydatki związane z wymianą uszkodzonej pompy (…) stanowią koszty uzyskania przychodów. 2. Jeśli odpowiedź na pytanie Nr 1 będzie pozytywna, to czy opisane wydatki związane z wymianą uszkodzonej pompy (…) stanowią w całości koszty uzyskania przychodów jednorazowo w dacie ich poniesienia (tj. w roku 2022), pomimo aktywowania tych samych kosztów dla celów bilansowych

Interpretacja
24.01.2024 Podatki

Możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środka trwałego, którym jest pompa ciepła wraz z instalacją i bojlerem.

Interpretacja
20.01.2023 Podatki

Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.

Interpretacja
29.12.2022 Podatki

1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej wydatków na energię elektryczną przypisaną do licznika prywatnego (energia elektryczna wykorzystywana de facto do obsługi pompy ciepła). 2. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zakupu i montażu pompy ciepła w proporcji odpowiadającej wielkości ośrodka w stosunku do powierzchni całkowitej budynku

Interpretacja
25.02.2021 Podatki

Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej

Interpretacja
22.10.2015 Podatki

W jaki sposób należy traktować usługę instalacji systemów PV (panele fotowoltaniczne) i systemów gruntowych pomp ciepła w obiektach budownictwa mieszkaniowego, objętego społecznym programem mieszkaniowym, które znajdują się poza budynkiem nieprzekraczającym 300 m2 pow. użytkowej i jaką należy zastosować stawkę VAT?

Interpretacja
26.02.2015 Podatki

stawka podatku VAT dla usługi polegającej na kompletnej instalacji centralnego ogrzewania budynku mieszkalnego z wykorzystaniem pomp ciepła

Interpretacja
21.11.2014 Podatki

Stawka podatku na wykonanie kompleksowej usługi instalacji ogrzewania budynku mieszkalnego z wykorzystaniem pomp ciepła, w przypadku gdy część instalacji znajduje się poza budynkiem.

Interpretacja
27.05.2013 Podatki

Stawka podatku na wykonanie kompleksowej usługi instalacji ogrzewania budynku mieszkalnego z wykorzystaniem pomp ciepła, w przypadku gdy część instalacji znajduje się poza budynkiem.

Interpretacja
15.01.2013 Podatki

Czy Spółka wykonawca może zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 8% na całość usługi związane z wykonaniem kompletnej instalacji centralnego ogrzewania budynku mieszkalnego z wykorzystaniem pomp ciepła z dolnym źródłem w postaci sondy gruntowej, w przypadku gdy część instalacji znajduje się poza budynkiem?