1. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT? 3. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania
Skutki podatkowe udzielenia przez Spółkę nieoprocentowanej pożyczki na rzecz Fundacji rodzinnej.
Brak powstania przychodu z tytułu otrzymania nieoprocentowanej pożyczki, ustalenie momentu powstania ewentualnego przychodu oraz brak powstania przychodu z tytułu otrzymania zwrotu od pożyczkodawcy wartości zapłaconego podatku z tytułu otrzymanej nieoprocentowanej pożyczki.
Skutki podatkowe udzielania pracownikowi nieoprocentowanych pożyczek ze środków obrotowych spółki.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla czynności udzielania nieoprocentowanych pożyczek pracownikom Spółki.
Uzyskanie nieoprocentowanej pożyczki w warunkach opisanych w zdarzeniu przyszłym (pożyczka znacznej wartości, na okres 15 lat, od podmiotu, który regularnie udziela pożyczek) skutkuje powstaniem przychodu z nieodpłatnego świadczenia.
W zakresie skutków podatkowych zaciągnięcia nieoprocentowanej pożyczki.
w zakresie uznania udostępnienia Aplikacji za czynność niewchodzącą w skład kompleksowej usługi udzielania Pożyczek oraz uznania wynagrodzenia osiąganego z tytułu Opłaty Subskrypcyjnej za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT i niekorzystające ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT
Jeżeli strony umowy pożyczki ustaliły, że pożyczka zostanie udzielona bez jakiegokolwiek wynagrodzenia dla pożyczkodawcy za udostępnienie pożyczkobiorcy kapitału, oznacza to, że udzielona pożyczka ma charakter nieodpłatny. Skoro tak, to nieoprocentowana pożyczka, którą Wnioskodawczyni zaciągnie u rodziców, nie spowoduje powstania po Jej stronie przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia. Tym samym
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w zw. z udzieleniem spółce osobowej przez jej wspólników (wspólnika) nieoprocentowanej pożyczki oraz w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w zw. z udzieleniem spółce osobowej przez wszystkich jej wspólników nieoprocentowanej pożyczki.
Udzielenie przez Wnioskodawcę nieoprocentowanej pożyczki spółce komandytowej
Czy udzielenie pożyczki opisanej we wniosku spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu w postaci wartości nieodpłatnego świadczenia z tytułu nieprzewidzianych w umowie pożyczki odsetek i tym samym będzie wymagać od Wnioskodawcy zapłaty podatku dochodowego od takiego przychodu?
Czy nieoprocentowana pożyczka zawarta pomiędzy osobami fizycznymi, o której mowa powyżej powoduje powstanie nieodpłatnego świadczenia i wymaga od Wnioskodawcy zapłaty podatku dochodowego od przychodu z tytułu niezapłaconych odsetek?
Czy w sytuacji udzielenia Spółce nieoprocentowanych pożyczek przez matkę Wnioskodawcy, Wnioskodawca osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji udzielenia Spółce nieoprocentowanych pożyczek przez syna Wnioskodawczyni, Wnioskodawczyni osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy nieoprocentowana pożyczka zawarta pomiędzy osobami fizycznymi, o której mowa powyżej powoduje powstanie nieodpłatnego świadczenia i wymaga od Wnioskodawczyni zapłaty podatku dochodowego od przychodu z tytułu niezapłaconych odsetek? 2.Jeśli konieczne jest zapłacenie takiego podatku, to jak się go rozlicza, w jakiej wysokości i w jakim dokumencie? 3.Jak wówczas nalicza się oprocentowanie?
Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pożyczki udzielonej przez wspólników powstaje po stronie Spółki nieodpłatne świadczenie, w momencie w którym wspólnicy nie wniosą o zapłatę odsetek od udzielonej pożyczki?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów w związku z pełnieniem przez wspólników funkcji członków zarządu/prokurentów bez wynagrodzenia oraz udzieleniem przez wspólników Spółce nieodpłatnej pożyczki.