Interpretacje

Interpretacja
10.07.2024 Podatki

Czy w przypadku otrzymanego odszkodowania w związku z wystąpieniem szkody w obiekcie, który ewidencyjnie składa się z wielu środków trwałych, wartość tego odszkodowania będzie podlegała zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do wysokości sumy wszystkich poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków na wytworzenie we własnym zakresie oraz zakup środków

Interpretacja
09.12.2022 Podatki

Opodatkowanie odpłatnych usług w zakresie dostarczania wody na rzecz Odbiorców zewnętrznych oraz prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z infrastrukturą wodociągową wykorzystywanej w związku ze świadczeniem odpłatnych usług dostarczania wody do Odbiorców zewnętrznych i nie wykorzystywanej w związku z doprowadzaniem wody do Odbiorców wewnętrznych.

Interpretacja
28.06.2021 Podatki

W zakresie zwolnienia z opodatkowania uzyskanego odszkodowania z tytułu pożaru.

Interpretacja
11.03.2021 Podatki

Opłaty pobierane w związku z wyjazdami jednostek (...) do fałszywych alarmów podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako wynagrodzenie z tytułu świadczenia przez Wnioskodawcę usługi w zakresie monitoringu pożarowego.

Interpretacja
24.04.2020

ustalenie, czy Wnioskodawca od listopada 2018 r. powinien dalej amortyzować całość obiektu produkcyjnego metodą liniową od wartości pierwotnej wybudowanej hali

Interpretacja
03.03.2015 Podatki

dot. możliwości zwolnienia z opodatkowania odszkodowania otrzymanego w następstwie spalenia budynku, o którym mowa we wniosku

Interpretacja
18.06.2013 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona - m.in. oparciu o ekspertyzę rzeczoznawcy - zakwalifikować poniesione koszty związane z odtworzeniem częściowo zniszczonego budynku jako koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, natomiast jedynie w stosunku do wydatków mających charakter zwiększający wartość użytkową budynku, Spółka winna zakwalifikować te wydatki jako zwiększające wartość początkową budynku

Interpretacja
05.02.2013 Podatki

1. Czy otrzymane przez Zakład odszkodowanie za straty spowodowane pożarem jest przychodem podatkowym? 2. Czy nieumorzona część wartości początkowej spalonego budynku stanowi koszt uzyskania przychodu? 3. Czy koszty związane z usuwaniem skutków pożaru stanowią koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

1. Czy stracony podczas pożaru majątek (towar i majątek trwały) Wnioskodawcy stanowi koszt uzyskania przychodu? 2. Czy dodatkowa amortyzacja od spalonego majątku jest kosztem uzyskania?

Interpretacja
21.12.2011 Podatki

Czy poniesione koszty związane z odtworzeniem częściowo zniszczonego parku maszynowego można ująć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów danego miesiąca?

Interpretacja
11.08.2011 Podatki

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z usuwaniem skutków pożaru oraz możliwości zaliczenia do przychodów podatkowych otrzymanego odszkodowania.

Interpretacja
14.10.2009 Podatki

Czy amortyzacja naliczana od nowych środków trwałych będzie w całości stanowić koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
14.10.2009 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym odszkodowanie otrzymane od ubezpieczyciela będzie stanowiło w Spółce przychód do opodatkowania?

Interpretacja
21.08.2009 Podatki

1. Czy odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia majątku stanowi przychód w rozumieniu ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14 poz. 176 z późn. zm.)? 2. Czy będzie opodatkowane podatkiem dochodowym ewentualne odszkodowanie uzyskane na drodze sądowej w związku z kwestionowaniem wysokości wypłaconej kwoty przez ubezpieczyciela? 3. Czy odszkodowanie

Interpretacja
20.03.2009 Podatki

1. Czy wydatki związane z zakupem rzeczy ruchomych przed oddaniem hali do użytkowania w postaci sprzętu oświetleniowego oraz sprzętu przeciwpożarowego stanowią koszt uzyskania przychodu czy też zwiększają wartość początkową środka trwałego? 2. Czy wydatki poniesione na odbudowę spalonej hali stanowią koszt uzyskania przychodu w dniu ich poniesienia, czy też podlegają zaliczeniu w koszty uzyskania przychodu

Interpretacja
26.02.2009 Podatki

Czy wydatki poniesione na odbudowe maszyny nr 1, która przed pożarem stanowiła środek trwały należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, czy też będą one rozliczane poprzez odpisy amortyzacyjne po zakończeniu prowadzonych prac?

Interpretacja
29.10.2008 Podatki

Czy nakłady inwestycyjne poniesione na odbudowę hali oraz zakupienie środków trwałych można potraktować jako inwestycję w obcych środkach trwałych i amortyzować?Czy od wyżej wymienionych zakupów można odliczyć podatek VAT?

Interpretacja
31.03.2008 Podatki

Czy zakup maszyn i urządzeń oraz odbudowę spalonej hali produkcyjnej należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - jako odtworzenie parku maszynowego, czy też wydatki z tym związane należy zakwalifikować jako środki trwałe?

Interpretacja
13.03.2008 Podatki

Czy kwotę poniesionych wydatków na remont zniszczonego pomieszczenia może Pan zaksięgować bezpośrednio w koszty, traktując te wydatki jako remont bieżący?

Poprzednia Następna