Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Skoro nieruchomość zabudowana budynkiem jest wykorzystywana przez Dłużniczkę do prowadzonej przez Nią działalności, to należy stwierdzić, że to Ona w sensie ekonomicznym jest właścicielem tej nieruchomości i to Ona dokona w efekcie dostawy nieruchomości – przeniesienia prawa do rozporządzania nią jak właściciel. Stan własnościowy sprzedawanej nieruchomości, czy też uprawnienia do rozporządzania nieruchomością
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy nieruchomości.
Sprzedaż prawa własności działki zabudowanej budynkiem hali magazynowej.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy lokali, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Nieuznanie Przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie sprzedaży Przedmiotu transakcji (budynków/lokali oraz praw majątkowych) za czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Przedmiotu transakcji.
Zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży lokali, nabytych mniej niż 2 lata oraz więcej niż 2 lata przed planowaną transakcją, z uwzględnieniem klasyfikacji lokali jako towaru handlowego i środka trwałego, oraz korekta deklaracji VAT w związku ze zwolnioną od podatku sprzedażą lokali.
Sprzedaż zabudowanych działek będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT w świetle art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 dotyczące całego Budynku lub jego części A.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku nieruchomości zabudowanej.
zwolnienia od podatku VAT czynności sprzedaży zabudowanej działki nr 2 na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Zwolnienie od podatku VAT czynności sprzedaży nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz pkt 10a ustawy oraz obowiązek dokonania korekty podatku VAT naliczonego.
zwolnienia od podatku dla dostawy lokalu zakupionego w celu dalszej sprzedaży
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z dostawą na rzecz Wnioskodawcy nieruchomości należącej do dłużnika X
opodatkowania sprzedaży lokalu użytkowego, konieczności dokonania korekty podatku naliczonego w związku ze sprzedażą lokalu użytkowego oraz rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania dostawy gruntu zabudowanego na rzecz dzierżawców.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży wybranych Aktywów Spółki (środków trwałych).
opodatkowanie sprzedaży lokali mieszkalnych dokonywanej w ramach pierwszego zasiedlenia. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na prace adaptacyjne;
Sprzedaż wydzielonych lokali mieszkalnych przez Wnioskodawcę korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT.
Czy w związku z obowiązkiem korekty odliczonego podatku VAT (10 lat dla nieruchomości), Wnioskodawca postąpi prawidłowo dokonując zwrotu VAT proporcjonalnie, zgodnie z udziałem powierzchni przypadającej na sprzedaną część nieruchomości do jej całości ?
Czy w związku z dokonaną sprzedażą zastosowano prawidłowe stawki VAT dla lokalu mieszkalnego i garażu?