Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na pokrycie części kosztów zakupu obuwia i odzieży dla pracowników.
Skutki podatkowe wypłaty dla pracowników ekwiwalentu za używanie własnego obuwia roboczego.
Obowiązki płatnika (ekwiwalent za pranie i konserwację odzieży i obuwia roboczego).
Zwolnienie z opodatkowania wypłacanego pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Skutki podatkowe wypłaty ekwiwalentu za pranie i konserwację odzieży i obuwia roboczego.
Zwolnienie przedmiotowe wypłata ekwiwalentu pracownikowi za pranie odzieży roboczej.
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktury za zakup odzieży i obuwia roboczego dla pracowników, tylko w części (wartości) limitowanej (tabela norm - zarządzenie Dyrektora), przy zastosowaniu proporcji (z uwagi na czynności opodatkowane i zwolnione)?
Zwolnienie z opodatkowania wypłacanego pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Zakres zwolnienia z opodatkowania ekwiwalentu za używanie i pranie własnej odzieży i obuwia.
Z kontekstu sformułowanego pytania wynika, iż w istocie Wnioskodawca pyta o dwie odrębne kwestie, tj.:
81764, 36599, 61910, 53346 dot. zwolnienia z opodatkowania, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych świadczeń rzeczowych, zagwarantowanych pracownikom zarządzeniem Dyrektora
Czy wydatek poniesiony przez spółkę na zakup ubrań roboczych, następnie wydawanych pracownikom wykonującym pracę przy mieszalniku farb "w zależności od potrzeb", czyli bez ograniczenia czasowego ich użytkowania, bądź ilości ich zużycia, stanowi dla niej koszt uzyskania przychodów?
Czy od wypłacanego pracownikom ekwiwalentu pieniężnego za pranie odzieży roboczej należy pobrać podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy ekwiwalenty pieniężne, wypłacane w 2005 r. pracownikom za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego, a także za pranie odzieży roboczej, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?