w zakresie braku obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nieodpłatnego nabycia usług reklamowych (w ramach przyznanego limitu) świadczonych przez podmiot zagraniczny
W zakresie nieuznania wypłaty premii pieniężnej za opust lub obniżkę ceny w rozumieniu art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług i prawidłowość jej dokumentowania za pomocą noty księgowej.
Korekta wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu obniżenia ceny z tytułu reklamacji jakościowych i udzielonych rabatów
Czy sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę w ramach realizacji umowy należy uznać za uzasadnioną przyczynę wskazania ceny towaru znacznie odbiegającej od jej wartości rynkowej w świetle art. 14 updop?- Czy w przypadku sprzedaży za 1 zł towarów o cenie nabycia/wytworzenia znacznie przekraczającej wartość 1 zł, cena ich nabycia stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?(część pytań
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, iż otrzymana kwota dotacji od Instytutu na cel zgodny z Umową będzie stanowić dla Spółki przychód z działalności gospodarczej? (część pytania Nr 1 dot. podatku dochodowego od osób prawnych)
1. Kiedy Spółka, po otrzymaniu faktury korygującej od sprzedawcy środka trwałego (uznającej reklamację juz po przyjęciu środka trwałego do użytkowania), zobowiązana jest do korekty - zmniejszenia jego wartości początkowej będącej podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych? 2. Od którego miesiąca Spółka zobowiązana jest do ustalania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy wystąpi podatek dochodowy od osób fizycznych od obniżki ceny (ulgi) odpowiadającej różnicy między ceną rynkową a ceną zakupu lokalu niemieszkalnego- gospodarczego wraz z przynależnym gruntem? Jeśli nabywcą jest obecny pracownik
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu niemieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy prawidłowym drukiem rozliczeniowym będzie druk PIT-8C, który zobowiązuje do rozliczenia nabywcę: byłego pracownika lub wdowę po zmarłym pracowniku z przychodu z innych źródeł?
Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką z tytułu paliwa zużytego przy usługach dla firmy w Niemczech, płacone kartą niemieckiego kontrahenta stanowią dla Zainteresowanego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów czy import usług?
Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką za ubrania robocze wykorzystywane do usług świadczonych dla firmy na terenie Niemiec, stanowią dla Zainteresowanego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów czy import usług?
Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką: pobieranie 10% prowizji od wystawionych przez Wnioskodawcę faktur; za brakujące dokumenty, potwierdzające zdanie mebli na magazynie na terenie Niemiec; za brak potwierdzenia wpłaty pieniędzy pobranych od klienta w Niemczech oraz za uszkodzenia podłogi i ścian w mieszkaniu klienta w trakcie wykonywania usługi, stanowią dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie
Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką za pracę niemieckiego dyspozytora stanowią dla Zainteresowanego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów czy import usług?
1. Czy dla celów podatku VAT właściwe jest ujęcie faktur VAT korygujących w deklaracji VAT -7 w bieżącym okresie, czyli w maju 2012 r.? 2. Czy dla właściwej i poprawnej dokumentacji wystarczające i prawidłowe jest wystawienie zbiorczej faktury korygującej zawierającej załącznik ze wszystkimi szczegółami z faktury pierwotnej?
Pdatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dokonania korekty wartości początkowej środków trwałych oraz odpisów amortyzacyjnych.
Czy wskazane w przedstawionym zdarzeniu przyszłym zmniejszenie kwot należnych zaliczek oraz Obniżenie Ceny stanowią obniżenie ceny należnej zbywcy, a tym samym pomniejszenie wartości początkowej nabywanych środków trwałych zgodnie z art. l6g ust. 1 pkt 1 i ust. 3 ustawy o PDOP i równocześnie nie stanowią przychodu Spółki w myśl art. 12 ust. 1 ustawy o PDOP?
1. W którym momencie Spółka, po otrzymaniu rabatu od sprzedawcy środka trwałego udzielonego po przyjęciu środka trwałego do użytkowania, zobowiązana jest do korekty zmniejszenia jego wartości początkowej, będącej podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych? 2. Od którego miesiąca Spółka zobowiązana jest do ustalania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od nowej wartości
1. Czy bonusy udzielane przez Spółkę, których wysokość uzależniona jest od przebiegu współpracy z kontrahentem w danym okresie rozliczeniowym stanowią świadczenie usług podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT z faktur wystawionych przez kontrahentów dokumentujących otrzymanie przez nich ww. bonusy?3. Czy w opisanym
Czy wartość sprzedanych składników majątku obrotowego stanowiła będzie koszt uzyskania przychodu w momencie sprzedaży (również sprzedaży jako surowce wtórne)?
Czy Spółka właściwie rozliczyła dla celów podatku dochodowego od osób prawnych nabycie przedsiębiorstwa uwzględniając korektę kwoty wartości rezydualnej?W jaki sposób należy uwzględnić w rozliczeniach podatku dochodowego od osób prawnych korekty kwoty płatności ratalnych?
Czy Spółka właściwie rozliczyła dla celów podatku dochodowego od osób prawnych nabycie przedsiębiorstwa uwzględniając korektę kwoty wartości rezydualnej?W jaki sposób należy uwzględnić w rozliczeniach podatku dochodowego od osób prawnych korekty kwoty płatności ratalnych?
Czy Spółka właściwie rozliczyła dla celów podatku dochodowego od osób prawnych nabycie przedsiębiorstwa uwzględniając korektę kwoty wartości rezydualnej?W jaki sposób należy uwzględnić w rozliczeniach podatku dochodowego od osób prawnych korekty kwoty płatności ratalnych?