Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia pomieszczeń stadionu przebudowanego w ramach projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację zadania inwestycyjnego.
Brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w zw. z realizacją projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wykonanie zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w całości lub w części w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z przebudową i wyposażeniem świetlic wiejskich.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 8% dla usługi nauki gry w tenisa świadczonej na terenie obiektu sportowego w stanie prawnym obowiązującym do 30 czerwca 2020 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków (których Miasto nie jest w stanie bezpośrednio przyporządkować do poszczególnych rodzajów działalności) związanych z danym Obiektem (w tym z Halą) według przedstawionej proporcji czasowej, skalkulowanej dla tego Obiektu na podstawie art. 86 ust. 2h ustawy o podatku od towarów i usług.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przystosowanie części nieruchomości do prowadzenia działalności gospodarczej.
ustalenie, czy Wnioskodawca od listopada 2018 r. powinien dalej amortyzować całość obiektu produkcyjnego metodą liniową od wartości pierwotnej wybudowanej hali
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych, prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego związanego z wydatkami na realizację projektu oraz brak obowiązku opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania na własność mieszkańców instalacji po pięciu latach
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej przy ustalaniu odpisów amortyzacyjnych dla fundamentów, wylewek betonowych robót ziemnych i innych nakładów związanych ze stworzeniem stopów fundamentowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej przy ustalaniu odpisów amortyzacyjnych dla obiektu hali magazynowej.
1. Czy prawidłowym było zaliczenie wartości budowli do wartości początkowej budynków wymienionych w pkt 1 i 3, w sytuacji gdy te obiekty pomocnicze obsługują tylko poszczególne budynki? 2. Czy w opisanym stanie faktycznym dopuszczalne było ustalenie dla budynków wraz z obsługującymi je obiektami pomocniczymi (pkt 1 i 3) indywidualnej stawki amortyzacyjnej, wynikającej z zastosowania skróconego do 3
Czy w przedstawionym stanie faktycznym należało uznać, że rozebrane obiekty, niebędące środkami trwałymi, zwiększają wartość początkową dróg i placów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy udostępnianie przez Gminę Pałacu na rzecz Biblioteki będzie stanowić usługę podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku a także określenia podstawy opodatkowania dla tej czynności.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji polegającej na budowie parkingu wielopoziomowego
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na termomodernizacji budynku szkoły
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego ze sprzedażą opodatkowaną (umowa dzierżawy obiektu) przysługuje bez względu na zmianę operatora (dzierżawcy obiektu).
1) Czy wykonaną infrastrukturę pomocniczą należy traktować jako odrębny środek trwały; ponadto jak należy ustalić jej wartość początkową i odpisy amortyzacyjne w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także jak należy ustalać wartość odpisów amortyzacyjnych, stanowiących koszty uzyskania przychodów i wykazywanych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? 2) Czy kocioł