Opodatkowanie usług polegających na tworzeniu i udostępnianiu zdjęć oraz wideo, usług świadczenia transmisji na żywo oraz usług reklamowych świadczonych w ramach programów partnerskich.
Przekazywanie środków pieniężnych w postaci dobrowolnych napiwków od Klientów nie stanowi przychodu dla Spółki w świetle ustawy o CIT
Brak opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom napiwków od Klienta.
Ustalenie, czy momentem powstania przychodu w myśl art. 12 ust. 3a ustawy podatku dochodowym od osób prawnych będzie data wykonania usługi tj. moment, w którym środki trafiają na wyodrębniony rachunek płatniczy prowadzony dla celów gromadzenia środków akceptantów.
Brak wykazywania przez Wnioskodawcę na paragonie kwoty napiwku dobrowolnie i uznaniowo przyznanego Dostawcy przez Klienta.
Brak opodatkowania dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom napiwków od klienta.
brak opodatkowania dobrowolnych napiwków otrzymanych przez pracowników
opodatkowanie dobrowolnych napiwków otrzymanych przez pracowników oraz ujmowania kwoty napiwków na paragonach fiskalnych i wystawianych do nich fakturach
W zakresie opodatkowania napiwków otrzymywanych przez pracowników lub zleceniobiorców Spółki.
Czy kwota napiwków przeznaczonych dla pracowników, pozostawianych przez klientów restauracji, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy wprowadzenie opisanego powyżej systemu alokacji środków do konkretnych osób wskazanych przez klienta spowoduje, że otrzymane przez kelnerów napiwki traktowane będą z punktu widzenia ustawy o podatku od towarów i usług jako indywidualny przychód kelnera, powodujący po stronie danego kelnera powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku VAT?