Amortyzacja Nieruchomości, na którą składa się stara i dobudowana część.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia przez Powiernika na rzecz Powierzającego praw dotyczących nabytej nieruchomości na podstawie Umowy przeniesienia własności zawartej celem wykonania Umowy zlecenia, prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury otrzymanej od dotychczasowego właściciela nieruchomości przez Powiernika. Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w ramach datio in solutum oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w ramach datio in solutum oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatkowanie przychodu na remont domu, spłatę kredytu hipotecznego oraz nabycie domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej przez jednego z małżonków.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym miało miejsce nabycie tego budynku).
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytym w spadku po rodzicach, którzy zakupili go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Czy wartość rozebranych budynków, w związku z tym, że nie stanowiły środków trwałych zwiększa wartość początkową wybudowanego - po zakończeniu prac archeologicznych - budynku hotelu.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w spadku po rodzicach, którzy zakupili go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości gruntowej nabytej i zabudowanej przez spadkodawcę oraz udziału w niezabudowanej nieruchomości oraz zaliczanie do kosztów uzyskania przychodu ceny nabycia nieruchomości przez spadkodawcę.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości, nabytego w drodze spadku po spadkodawcy, który udziały w niej odziedziczył po dwóch osobach.
Opodatkowanie czynności przeniesienia wierzytelności na rzecz Zbywcy jako formy uregulowania ceny za Nieruchomość.
Brak opodatkowania czynności przeniesienia wierzytelności na rzecz Zbywcy, jako formy uregulowania ceny za Nieruchomość.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wydzielonego z lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku.
Odpłatne zbycie udziału w nieruchomości nabytego w drodze spadku po rodzicu i nieodpłatnego działu spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości nabytego w drodze spadku po osobie nabywającej nieruchomość w spadku.
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, nabytego w drodze spadku po ojcu, r., stanowi źródło przychodu z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z art. 10 ust. 5 tej ustawy, ponieważ została dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jego nabycie przez spadkodawcę.
Zwolnienie przedmiotowe - zakwalifikowanie wydatków na zakup lokalu mieszkalnego lub nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego, w którym Wnioskodawczyni zamierza zaspokajać własne cele mieszkaniowe.
Odpłatne zbycie nieruchomości, dokonane po upływie pięciu lat od jej nabycia w drodze zakupu w 1/2 części oraz w drodze spadku po małżonku w 1/2 części, nie powoduje powstania źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po rodzicu, który nabył je do wspólnego majątku małżeńskiego.