Interpretacje

Interpretacja
05.08.2024 Podatki

Ustalenie miejsca siedziby działalności gospodarczej, nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec oraz rozpoznanie importu usług w Polsce.

Interpretacja
05.08.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.

Interpretacja
23.04.2024 Podatki

Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu jednorazowego świadczenia relokacyjnego będącego zasiłkiem na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym.

Interpretacja
11.07.2023 Podatki

Opodatkowanie na terytorium Polski świadczonych usług udostępnienia maszyn i urządzeń.

Interpretacja
11.07.2023 Podatki

Opodatkowanie na terytorium Polski świadczonych usług udostępnienia maszyn i urządzeń.

Interpretacja
29.03.2023 Podatki

Skutki podatkowe nabycia spadku z Austrii, jeżeli spadkodawca miał obywatelstwo polskie i austriackie.

Interpretacja
20.10.2022 Podatki

Rezydencja podatkowa uchodźcy z Ukrainy korzystającego z „tymczasowej ochrony” i prowadzenie działalności na terytorium RP poprzez zakład.

Interpretacja
23.04.2021 Podatki

Opodatkowanie świadczenia dla owdowiałego rodzica otrzymywanego z Wielkiej Brytanii.

Interpretacja
02.02.2018 Podatki

PIT - w zakresie opodatkowania świadczeń wypłacanych ekspertom mających miejsce zamieszkania w Polsce.

Interpretacja
11.10.2016 Podatki

w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dochodu z najmu lokalu wynajmowanego przez nierezydenta polskiego

Interpretacja
19.08.2015 Podatki

1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, zgodnie z art. 3 ust. 1 i ust. 1a ustawy o PIT, po przeniesieniu się Wnioskodawczyni na stałe z Wielkiej Brytanii do Polski, tj. przeniesieniu tzw. ośrodka interesów życiowych (osobistych i gospodarczych) z Wielkiej Brytanii do Polski, Wnioskodawca będzie podlegał tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu

Interpretacja
19.08.2015 Podatki

1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawczyni, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, zgodnie z art. 3 ust. 1 i ust. 1a ustawy o PIT, po przeniesieniu się Wnioskodawczyni na stałe z Wielkiej Brytanii do Polski, tj. przeniesieniu tzw. ośrodka interesów życiowych (osobistych i gospodarczych) z Wielkiej Brytanii do Polski, Wnioskodawczyni będzie podlegała tzw. nieograniczonemu obowiązkowi

Interpretacja
17.06.2013 Podatki

Zakres powstania przychodu po stronie pracownika z tytułu jazdy samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy i do miejsca wykonywania pracy.

Interpretacja
12.06.2013 Podatki

Czy otrzymywane świadczenie małżeńskie z Zarządu Ubezpieczeń Społecznych z USA korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
25.10.2011 Podatki

obowiązków płatnika w związku z umową o świadczenie usług podpisanej z obywatelem USA i wykonywanej na terenie Maroka.

Interpretacja
12.10.2011 Podatki

Skutki podatkowe wypłaty wynagrodzenia na rzecz nierezydenta prowadzącego działalność gospodarczą.

Interpretacja
08.09.2010 Podatki

należy stwierdzić, iż renta dziecięca wypłacana Wnioskodawczyni ze Szwajcarii podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce, w związku z czym bank wypłacający rentę jest zobowiązany do potrącania zaliczek na podatek dochodowy.

Interpretacja
02.06.2010 Podatki

w sytuacji Wnioskodawczyni zachodzi uzasadniona konieczność zmiany warunków mieszkaniowych, wymagana przepisem art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn dla zachowania ulgi mieszkaniowej, pomimo zbycia nabytego w drodze darowizny mieszkania przed upływem 5 lat od dnia jego otrzymania. A zatem, jeżeli Wnioskodawczyni dokona zbycia powyższego mieszkania przed upływem 5 lat, a nabycie innego

Interpretacja
18.12.2009 Podatki

Opodatkowanie dodatkowych świadczeń dokonywanych przez Spółkę na rzecz prokurenta będącego rezydentem podatkowym Szwajcarii.

Interpretacja
16.09.2009 Podatki

Czy w myśl polskich przepisów podatkowych z uwzględnieniem Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki wnioskodawczyni jest zobowiązana do opodatkowania amerykańskiego świadczenia małżeńskiego w Polsce biorąc pod uwagę przedstawiony we wniosku stan faktyczny?

Poprzednia Następna