Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości, nabytego w drodze spadku po spadkodawcy, który udziały w niej odziedziczył po dwóch osobach.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości, nabytych w drodze spadku po mężu (majątek osobisty męża).
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze spadku.
Czy kwota stanowiąca cenę sprzedaży nieruchomości, którą zapłacili małżonkowie zbywcy nieruchomości, a którą to kwotę odziedziczyła żona, jako spadkobierca zbywcy, stanowi dla żony przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego przeznaczony następnie, w ustawowym terminie, na spłatę zaciągniętego wraz z mężem kredytu hipotecznego na zakup wspólnego mieszkania nr 2 podlega zwolnieniu od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Nie ma znaczenia
Sposób ustalenia dochodu z tytułu umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów nabytych w drodze darowizny.
sposób ustalenia dochodu z tytułu umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów nabytych w drodze darowizny
Czy zakupiony ciągnik rolniczy można wprowadzić do ewidencji środków trwałych, która zostanie utworzona w ramach realizowanej przez Pana działalności gospodarczej oraz rozliczać koszty amortyzacji i pozostałe koszty związane ze świadczeniem usług wynajmu ciągnika rolniczego wraz z obsługą, przy założeniu, że małżonka nie zaprzestanie prowadzenia swojej działalności gospodarczej polegającej między innymi
Według jakiej wartości powinien być wprowadzony do ewidencji środków trwałych samochód, będący składnikiem majątku odrębnego Pani męża, który otrzymała Pani w drodze darowizny, a który został całkowicie zamortyzowany, od której naliczone odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w Pani działalności gospodarczej? Czy powinna to być wartość rynkowa z dnia nabycia, od której odpisy
Czy w przypadku gdy środki pieniężne uzyskane ze sprzedaży majątku odrębnego zostaną wydatkowanie na spłatę kredytu zaciągniętego przez małżonków na zakup domu można stwierdzić, że w całości zostaną przeznaczone na cele mieszkaniowe?
Czy przekazywana przez męża kwota na utrzymanie domu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przeznaczenie całości środków ze sprzedaży prawa własności lokalu mieszkalnego nr 1, którego Wnioskodawczyni była jedyną właścicielką, na spłatę zaciągniętego wraz z mężem kredytu hipotecznego na zakup wspólnego mieszkania nr 2, będzie zwolniona z obowiązku zapłaty podatku dochodowego od całości przychodu ze sprzedaży mieszkania nr 1?
Czy w przypadku istnienia małżeńskiej rozdzdzielności majątkowej istnieje obowiązek opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodu uzyskanego z tytułu dobrowolnych świadczeń męża na rzecz dzieci ?