Możliwości zastosowania zwolnienia zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Studia podyplomowe- bez zawartej umowy.
W zakresie możliwości stosowania zwolnienia od podatku dla organizowanych szkoleń dla psychoterapeutów oraz innych osób, którym wiedza z zakresu psychoterapii jest niezbędna do wykonywania zawodu.
Zastosowanie zwolnień przedmiotowych (art. 21 ust. 1 pkt 90, art. 21 ust. 1 pkt 26).
Kwota dofinansowania przez Wnioskodawcę, jako pracodawcę kosztów związanych z dokształcaniem nauczycieli, w postaci studiów podyplomowych oraz kursów kwalifikacyjnych odbytych za skierowaniem pracodawcy, które zostały wymienione w opisie zdarzenia przyszłego, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wobec tego Wnioskodawca
Czy wykupiony kurs prawa jazdy będzie stanowić przychód dla pracownika?
Czy Wnioskodawca jest obowiązany z mocy art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do obliczenia i pobrania jako płatnik zaliczek na podatek dochodowy z tytułu finansowania lub współfinansowania swoim pracownikom wymienionych w opisie stanu faktycznego form podnoszenia kwalifikacji zawodowych?
Pokrywane przez Wnioskodawcę koszt szkolenia związanego z wykonywaniem czynności przez pracownika na danym stanowisku pracy, tj. koszty przejazdu, zakwaterowania, szkolenia, wyżywienia stanowią dla członka zarządu przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednakże przychód ten w oparciu o przepis art. 21 ust. 1 pkt 90 ww. ustawy korzysta ze zwolnienia
Czy zwrot kosztów opłaty za studia oraz kosztów związanych z zagraniczną podróżą w celu uczestnictwa w obowiązkowych wykładach związanych ze studiami, który ma zostać dokonany na rzecz Pracownika (na podstawie wcześniejszych ustaleń dokonanych pomiędzy pracodawcą a pracownikiem) po zakończeniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, korzysta ze zwolnienia podatkowego określonego w treści art. 21 ust.
Zwolnienie usług szkolenia zawodowego i przekwalifikowania zawodowego świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotów, które uzyskały dofinansowanie w 70% ze środków publicznych.
1. Czy wysokość dofinansowania stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy pracodawca powinien od kwoty dofinansowania naliczyć i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
Czy na podstawie wystawionej przez jednostkę edukacyjną imiennej faktury VAT na pracownika, a nie na Wnioskodawcę (pracodawcę), pracownikowi można zastosować zwolnienie przedmiotowe, określone w art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszt szkolenia okresowego kierowcy poniesiony przez pracodawcę prowadzącego działalność transportową (transport towarów) z własnych środków, będzie dla pracownika świadczeniem ze stosunku pracy zwolnionym z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy w przypadku kiedy pracodawca uznał, iż koszt sfinansowania szkolenia
Czy kwota kosztów opłaty za studia zwracana pracownikowi korzysta ze zwolnienia podatkowego określonego w treści art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zaliczenie do przychodu pracownika kosztu kursu pokrytego przez pracodawcę.
Czy wartość opłaconego kursu stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy i podlega opodatkowaniu z tego tytułu?
Wobec powyższego, wartości świadczeń ponoszonych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracownika uzupełniającego wiedzę i umiejętności za zgodą pracodawcy, począwszy od daty zatrudnienia, poprzez okres pozostawania w stosunku pracy, będzie korzystać ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 90 podatku dochodowego od osób fizycznych. Natomiast wartość dofinansowania jakie pracownik
Czy po stronie pracowników powstaje przychód z tytułu wypłacanych diet i czy podlega on opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy w przypadku skierowania pracowników przez pracodawcę na studia podyplomowe w celu podnoszenia kwalifikacji otrzymywane przez nich kwoty tytułem zwrotu kosztów przejazdów i noclegów, dojazdów oraz z tytułu diet korzystać będą ze zwolnienia od podatku?
Czy świadczenia przyznane pracownikowi dokształcającemu się za zgodą pracodawcy w myśl art. 1033 Kodeksu pracy (opłata za czesne) podlegają zwolnieniu przedmiotowemu od podatku dochodowego?