Zastosowanie dla usług szkoleniowych zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Opodatkowanie i zastosowanie zwolnienia od podatku (art. 43 ust. 1 pkt 26).
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
Objęcie dofinansowania przeznaczonego na sfinansowanie konferencji zwolnieniem od podatku VAT oraz prawo do odliczenia wydatków poniesionych na konferencję na podstawie art. 90 ust. 3 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla szkoleń w zakresie redaktor serwisu internetowego, copywriting, specjalista marketingu internetowego, grafika i wizualizacje w marketingu internetowym, tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, specjalista ds. mediów społecznościowych (social media), specjalista projektowania i wizualizacji wnętrz.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług polegających na prowadzeniu zajęć z nauki tańca na podstawie umowy zawartej z punktem przedszkolnym (zarówno publicznym, jak i niepublicznym), zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług polegających na prowadzeniu zajęć z nauki tańca na podstawie umowy zawartej bezpośrednio z rodzicami,
Zwolnienie od podatku usług odpłatnej organizacji Szkoleń finansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych jak również niefinansowanych ze środków publicznych oraz usług organizacji Konferencji i Zjazdów.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usługi w postaci biletowanego spektaklu.
uznania otrzymanej dotacji za wynagrodzenie za świadczenie usług w ramach projektu podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy czynności wykonywanych w ramach projektu, finansowanych z otrzymanej dotacji, zwolnienia od podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia czynności wykonywanych w ramach projektu
Wnioskodawca będzie zobowiązany zgodnie z przepisem art. 106j ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT, do wystawienia faktury korygującej do faktury z dnia 27 maja 2019 r. dokumentującej usługę opisaną we wniosku, w której dokona korekty stawki podatku VAT ze stawki 23% na zw. Wystawiając fakturę korygującą, Wnioskodawca jako podstawę prawną zwolnienia od podatku VAT ww. usługi szkolenia zobowiązany jest wpisać
zwolnienia od podatku usług szkoleniowych świadczonych przez Wnioskodawcę na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy
W zakresie obowiązków informacyjnych, jakie mogą ciążyć na Wnioskodawcy w związku z realizacją przez niego projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług szkolenia pilota lekkich statków powietrznych (LAPL) jako usługi kształcenia zawodowego.
Rozpoznanie importu usług oraz zwolnienie z opodatkowania usług szkoleniowych świadczonych przez podmiot ukraiński.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy, usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego realizowanych w formie szkoleń oraz innych usług ściśle z nimi związanych, finansowanych w całości ze środków publicznych.
Zwolnienie od podatku VAT czynności dodatkowych, w tym m.in. konsultacji ze specjalistami, doradztwa zawodowego, udzielania osobom bezrobotnym wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Wykazanie nabywanych czynności związanych z organizacją staży zawodowych za granicą w deklaracji VAT-7 oraz w zakresie opodatkowania właściwą stawką podatku nabywanych czynności.
Brak zwolnienia z podatku VAT czynności związanej z przejściem studentów do Uczelni Przejmującej w związku z likwidacją uczelni niepublicznej, na której studiowali dotychczas.
Usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego wraz z usługami dodatkowymi.
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług