Ustalenia, czy pomoc publiczna uzyskana przez Spółkę w roku 2023 (za okres od 1 stycznia do 30 lipca 2023 r.) w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej i gazu ziemnego w latach 2022-2024, w ramach programu rządowego pod nazwą „(…)”, podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako dotacja otrzymana z budżetu państwa
Dotyczy ustalenia, czy pomoc publiczna z Funduszu Rekompensat Pośrednich Kosztów Emisji jest objęta zakresem art. 17 ust. 1 pkt 47, czy otrzymanie pomoc publicznej zobowiązuje Spółkę do wyłączania wcześniej lub obecnie ponoszonych wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 58, oraz czy otrzymana pomoc publiczna stanowi przychód z działalności zwolnionej zgodnie z art. 17
Uznanie wskazanych we wniosku Opłat jako elementy składowe podstawy opodatkowania z tytułu dokonywanej dostawy towaru w postaci paliwa gazowego.
WIS towar (świadczenie kompleksowe) – gaz ziemny wraz z usługą dystrybucji
Uznanie sprzedaży paliwa gazowego i świadczenia usług dystrybucji paliwa gazowego za świadczenie kompleksowe i w konsekwencji potwierdzenia, że wobec wszystkich pobieranych Opłat powinniście Państwo stosować takie same zasady w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego przypisane dostawie paliwa gazowego.
Uznanie za świadczenie kompleksowe dostawy paliwa gazowego oraz czynności związanych z pobieranymi opłatami, a także ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla tego świadczenia kompleksowego.
Uznanie Opłaty za Okres II za wynagrodzenie za świadczone usługi podlegające opodatkowaniu VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tych usług.
W zakresie wskazania, czy Wnioskodawca prawidłowo określa miejsce świadczenia usług polegających na przeniesieniu praw do emisji CO2 na rzecz uczestników niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku VAT w Polsce, stosując normy wynikające bezpośrednio z przepisu art. 28b ust. 1 ustawy, co w praktyce oznacza, że transakcje takie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce i w konsekwencji
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad ustalania wartości początkowej wytworzonego środka trwałego.
Czy do usługi najmu nieruchomości na cele mieszkaniowe oraz wskazanej opłaty ryczałtowej podatnik może zastosować zwolnienie, czy stawkę podatku VAT 23% w sytuacji, gdy najemcą jest podmiot gospodarczy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacyjnej.
Stawka podatku właściwa dla usług polegających na wymianie gazomierzy w budynkach mieszkalnych.
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona wpłata przez Wnioskodawcę tzw. Drugiej Transzy"? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy mimo że część aktywów, w tym aktywów trwałych, będzie cywilnoprawnie stanowiła wyłączną własność Strony posiadającej prawo użytkowania górniczego, to koszty podatkowe związane z tymi aktywami będą rozliczały (w dacie na jaką zgodnie z przepisami ustawy powinien być ujmowany dany koszt podatkowy) wszystkie Strony danego Projektu (w tym Wnioskodawca) proporcjonalnie do udziału w zysku z Projektu?
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona przez Wnioskodawcę część wpłat stanowiąca wynagrodzenie P z tytułu dopuszczenia Inwestorów do Wspólnego Przedsięwzięcia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO powinien odrębnie rozpoznawać przychód podatkowy związany z uzyskanymi pożytkami (w tym Węglowodorami), które będą podlegały sprzedaży, w dacie wystąpienia przychodu ze sprzedaży i w wartości dokonanej przez niego sprzedaży (przychodów tych nie należy rozdzielać pomiędzy strony w proporcji do udziału)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i uzyskania zwrotu różnicy podatku VAT w odniesieniu do projektu polegającego na podniesieniu bezpieczeństwa przy dostawie gazu
Czy w opisanej powyżej sytuacji, dzierżawa butli lub stacji będzie opodatkowana według 7% stawki VAT, właściwej dla dostawy danego Produktu Medycznego?
Czy Spółka postąpiła prawidłowo wprowadzając budynek do ewidencji środków trwałych na podstawie warunkowego pozwolenia na użytkowanie, a tym samym czy ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne oraz odsetki zapłacone po wprowadzeniu tego budynku do ewidencji środków trwałych?Czy koszty utrzymania i użytkowania budynku (np. zużycie energii, gazu, wodu, itp.) stanowią koszty
Czy ponoszone przez Spółkę opłaty przyłączeniowe za podłączenie do gazowych sieci przesyłowych innych spółek powinny być włączone do wartości początkowej gazociągów, czy też powinny być zaliczane do kosztów podatkowych na bieżąco, jako koszty pośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami w dacie poniesienia kosztu?
Czy wykonanie i przekazanie instalacji gazowych oraz pozostałych nakładów związanych z posadowieniem kontenerowych kotłowni podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Jaki jest katalog aktywów, do których należy przypisać środki otrzymane na pokrycie kosztów osieroconych? Czy obejmuje on także środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne inne niż rzeczowe środki trwałe brane pod uwagę przy obliczaniu wysokości kosztów osieroconych zgodnie z art. 27 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych