Czy środki pieniężne otrzymane przez Stowarzyszenie tytułem darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia z przeznaczeniem ich na pokrycie działań naukowych, naukowo-technicznych i oświatowych podejmowanych w ramach działalności statutowej i dla realizacji celów statutowych, stanowiące dochód Stowarzyszenia, korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z podatku CIT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop dochodów pochodzących z darowizny w postaci środków pieniężnych przeznaczonych na dofinansowanie projektu
Czy Stowarzyszanie będzie korzystało ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ze względu na prowadzenie statutowej działalności naukowej i planowane wydatkowanie dochodów na statutową działalność naukową?
w zakresie skutków podatkowych związanych z wydatkowaniem wskazanych we wniosku środków na termomodernizację budynku, wykorzystywanego zarówno w działalności gospodarczej jak i statutowej.
Mając na uwadze, że SPZOZ korzystający ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 wykazał stratę podatkową oraz że poniesione wydatki niestatutowe (tj. składek na PFRON, kar, kosztów sądowych, odsetek budżetowych, kosztów reprezentacji oraz zasądzonych rent) finansowane są z bieżących przychodów, a nie z dochodów przeznaczonych na cele statutowe z poprzednich lat wydatkowanych na inne cele SPZOZ nie ma obowiązku
Czy Wnioskodawca w wyniku otrzymanej darowizny uzyska przychód podatkowy, który podlega zwolnieniu z podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o PDOP, Czy Wnioskodawca powinien ustalić wartość początkową środków trwałych w postaci nabytych w drodze darowizny gruntów i budynków w mniejszej z dwóch wartości - wartości rynkowej w dniu nabycia lub wartości wynikającej z umowy darowizny
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Fundacji na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy.
Czy dochód wydatkowany na zakup środka trwałego, który będzie wykorzystany zarówno w działalności gospodarczej jak i statutowej, korzysta ze zwolnienia zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Wydatki na wybudowanie budynku oraz zakup środków trwałych i wyposażenia, które Wnioskodawca zamierza ponieść w celu prowadzenia działalności leczniczej i domu pomocy społecznej, a także działalności oświatowej, przez które to działania Fundacja realizuje swoje cele statutowe, należy uznać, za poniesione na cele zgodne z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. W związku z powyższym, dochód przeznaczony
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, pomoc otrzymana przez Wnioskodawcę od Fundacji podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Czy przyjmowanie przez Fundację wpłat od rodziców beneficjentów na rachunek bankowy i przekazywanie do odpowiednich placówek oświatowych nie stanowi świadczenia usług podlegającego opodatkowaniu podatkiem VAT
Czy Wnioskodawca zobowiązany jest do odprowadzenia do urzędu skarbowego podatku dochodowego od świadczenia nieodpłatnie otrzymanego?
mając na względzie powyższe oraz przepis art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, stwierdzić należy, iż otrzymane świadczenie od Fundacji nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. A zatem, na Wnioskodawczyni nie ciąży z tego tytułu obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Czy dochody uzyskiwane przez Fundację w toku jej działalności, które będą przeznaczone na realizację celów statutowych, podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy osiągany przez Fundację dochód w części równej przychodowi z tytułu nieodpłatnego użytkowania lokalu podlegać będzie zwolnieniu na podstawie art 17 ust. 1 pkt 4) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jeżeli lokal wykorzystywany jest na działalność statutową i gospodarczą Fundacji?
Sposób wykazania dla celów podatkowych otrzymanych nieodpłatnie autorskich praw majątkowych
Czy nieodpłatnie nabyte autorskie prawa majątkowe stanowią przychód podatkowy zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy ustaloną przez autora wartość przekazanych nieodpłatnie autorskich praw majątkowych można uznać za wartość uzyskanego przychodu?
W zakresie opodatkowania nieodpłatnego udostępnienia lokalu Fundacji założonej przez Wnioskodawcę
uznanie za działalność gospodarczą odpłatnej działalności statutowej oraz zastosowania właściwej stawki podatku dla świadczonych usług
Świadczenia polegające na dofinansowaniach leczenia i rehabilitacji w ramach funkcjonującego wydzielonego subkonta Fundacji.
sposób i możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pomocy dydaktycznych, których wartość przekracza 3.500 zł, ze względu na ich ograniczony okres użytkowania (krótszy niż rok)
możliwość zaliczenia jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pomocy dydaktycznych, których wartość przekracza 3.500 zł.
Czy prawidłowe jest stanowisko Fundacji, że udzielanie pożyczek ze środków zgromadzonych przez Wnioskodawcę w ramach działalności OPP (tj. uzyskanych z tytułu darowizn oraz wpływów z 1% podatku PIT) nie stanowi działalności gospodarczej podlegającej VAT?