Odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na finansowanie studiów MBA pracownika w ramach ulgi określonej w art. 18ee ustawy o CIT.
Wydatki poniesione przez Państwa celem opłacenia studiów lekarskich pracownika zatrudnionego na stanowisku asystentki medycznej nie będą mogły stanowić kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika związane ze zwolnieniem przedmiotowym określonym w art. 21 ust. 1 pkt 90.
możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych, wydatków związanych z funkcjonowaniem wskazanego we wniosku Programu podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników Wnioskodawcy
Zwolnienie z opodatkowania usług szkoleniowych w ramach dokształcania zawodowego świadczonych na rzecz podmiotów z sektora finansów publicznych
Czy zapłacone za pracowników kwoty czesnego oraz ponoszone koszty dojazdów na studia podyplomowe korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy podatkowej?
Czy od tego dofinansowania jest Pani zobowiązana do zapłaty podatku?
Czy zwrot kosztów uczestnictwa pracownika w studiach wyższych jest dla pracowników, podnoszących kwalifikacje zawodowe, przychodem korzystającym ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych?
142000, 147907 Czy świadczenia pieniężne otrzymywane przez pracownika od pracodawcy w zakresie pokrycia kosztów studiów podyplomowych są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych ? PDI/415-2/2007, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ryczałt finansowy na dojazdy do miejsca nauki przysługujący strażakowi skierowanemu do szkoły lub na studia?
Czy świadczenia przyznane przez pracodawcę pracownikowi podejmującemu naukę na studiach podyplomowych objęte są zwolnieniem od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art.21 ust.1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? - Czy zwolnienie to obowiązuje zarówno w sytuacji, kiedy pracownik podjął naukę na studiach podyplomowych na podstawie skierowania od pracodawcy, jak i wówczas
Czy wydatek poniesiony przez pracodawcę na opłacenie studiów podyplomowych pracownika korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wartość nieodpłatnych kursów stanowi dla ich uczestników przychód w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy w związku z tym uczelnia ma obowiązek wystawienia informacji PIT-8C?
Czy przychód otrzymany przez Podatnika od pracodawcy w postaci świadczenia pieniężnego ponoszonego za podatnika w związku z podjęciem nauki na studiach podyplomowych (50% opłaty za naukę na II semestrze) korzysta ze zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?.
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych kwota wypłacona pracownikowi na jego wniosek, tytułem dofinansowania kursu kwalifikacyjnego na instruktora rekreacji? Płatnik nie skierował pracownika do odbycia kursu.
Czy wydatki ponoszone przez pracodawcę w zwiazku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych zatrudnionego pracownika mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej? Czy dla pracownika będzie to przychód podlegajacy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy zwrot wydatku ponoszonego w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przez pracownika samorządowego, który podjął naukę w szkole wyższej, na podstawie skierowania z zakładu pracy, podlega zwolnieniu z opodatkowania ?
Czy wydatki poniesione na studia doktoranckie Członka Zarządu stanowić będą koszt uzyskania przychodu?
Czy wartość bezpłatnego wyżywienia uczestnika kursu szkoleniowego stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Pytanie dot. zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki opłaty semestralnej za studia pracownika.
dotyczy zwolnienia świadczeń przyznawanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego pracowników (nauczycieli) II US I PB-415/56/04, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego US.PDa-415/10/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
dotyczy zastosowania zwolnień przedmiotowych w podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczących opodatkowania poniesionych przez pracodawcę opłat czesnego za dwa semestry na studiach wyższych w przypadku, gdy pracownik nie posiada skierowania z zakładu pracy i opodatkowania poniesionej za pracownika opłaty za kurs na członka Rady Nadzorczej
Czy wydatki poniesione przez pracodawcę na prowadzone w systemie szkolnym szkolenie pracownika w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych, stanowią przychód pracownika wynikający ze stosunku pracy?
Czy kwoty przekazywane pracownikom w ramach refundacji kosztów egzaminów na podstawie okazanych dowodów poniesienia wydatku przez pracownika stanowią podatkowy koszt uzyskania przychodu (faktura bądź inny rachunek za egzamin jest wystawiona na pracownika, a Bank dysponuje kopią dowodu zapłaty przez pracownika za egzamin)?