Dotyczy szkolenia bhp wstępnego i okresowego oraz szkolenia okresowego p.poż. dla pracowników Zleceniodawcy i usługi wykonania oceny ryzyka zawodowego zawarte na podstawie umowy ustnej.
Dotyczy opodatkowania świadczonej przez Wnioskodawcę kompleksowej obsługi bhp i ppoż. - nadzór i doradztwo wraz z szkoleniem wstępnym bhp dla pracowników oraz usług szkoleniowych okresowych z zakresu m.in. bhp i p.poż. zawieranych w ramach umowy ustnej.
Dotyczy opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę kompleksowych usług obsługi w zakresie bhp i ppoż. - nadzór i doradztwo.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych.
Czy na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, usługi audytu świadczone przez podmioty określone w art. 3 ust. 2 ww. ustawy, związane z badaniem jakości wyrobów gotowych produkowanych przez Spółkę przed ich wysłaniem oraz warunków socjalnych i bezpieczeństwa warunków pracy - jako stanowiące warunek konieczny kontrahenta do dokonywania dostaw wyrobów
Czy na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, usługi audytu świadczone przez podmioty określone w art. 3 ust. 2 ww. ustawy, związane z badaniem jakości wyrobów gotowych produkowanych przez Spółkę przed ich wysłaniem oraz warunków socjalnych i bezpieczeństwa warunków pracy - jako stanowiące warunek konieczny kontrahenta do dokonywania dostaw wyrobów będą
Zwolnienie od podatku przy świadczeniu usług prowadzenia kursów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (certyfikat NEBOSH).
Zwolnienie od podatku szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowych oraz z zakresu pierwszej pomocy.
możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług - obsługi BHP
Czy funkcjonariusze są zwolnieni od podatku dochodowego za ww. świadczenia?
Zakres zwolnienia z opodatkowania ekwiwalentu za używanie i pranie własnej odzieży i obuwia.
zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleń z zakresu BHP przeprowadzanych dla pracowników jak i pracodawców
Czy zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok do kwoty 350 zł, o którym mowa w Decyzji w związku z przepisami Kodeksu pracy i Rozporządzenia, podlega zwolnieniu przedmiotowemu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 u.p.d.o.f., pomimo wystawionej faktury na kwotę wyższą niż 350zł?
Nieodpłatne przekazanie pracownikom Spółki odzieży ochronnej i obuwia w przyjętym przez Spółkę okresie ich użytkowania i po tym okresie.
Czy wydatki poniesione przez pracodawcę na zakup lekarstw oraz na dokonanie szczepień ochronnych w celu zapobieżenia zachorowaniu na tropikalne choroby zakaźne pracowników odbywających podróż służbową lub mogących odbyć taką podróż do kraju, w którym występuje realne ryzyko zachorowalności na jedną z zakaźnych chorób tropikalnych, korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.
Od 1 stycznia 2011 r. usługi szkoleniowe w zakresie BHP oraz na stanowisko elektryka, palacza i operatora wózków widłowych, wykonywane przez Wnioskodawcę będą korzystały ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług. Wnioskodawca wskazał ponadto, że powyższe szkolenia finansowane są w całości lub w co najmniej 70% ze środków publicznych
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Zwolnienia przedmiotowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 i pkt 11a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych 1. Czy wartość szczepień ochronnych przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby oraz przeciw tężcowi, sfinansowanych przez Wnioskodawcę pracownikom narażonym w pracy na kontakt z nieczystościami i częsty kontakt z glebą, zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych i zakażeniach będzie wolna
Czy od wartości wydanych środków higieny osobistej i herbaty należy pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, czy też świadczenia te są wolne od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
81764, 36599, 61910, 53346 dot. zwolnienia z opodatkowania, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych świadczeń rzeczowych, zagwarantowanych pracownikom zarządzeniem Dyrektora