Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne - wartość jednorazowego świadczenia dla pracowników z ZFŚS wypłaconego w oparciu o kryterium socjalne.
Opisane świadczenie pieniężne otrzymane z ZUS jako „wypłata gwarantowana” po śmierci ojca Wnioskodawcy, zgodnie z art. 922 § 2 Kodeksu cywilnego nie została nabyte tytułem spadku. Otrzymane świadczenie nie stanowi także innego z tytułów wymienionych w art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Stwierdzić należy, że w wyniku dokonanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w związku z realizacją ciążących na nim obowiązków wynikających z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, jednorazowej wypłaty środków zaewidencjonowanych na subkoncie Wnioskodawczyni, które objęte były przedmiotem małżeńskiej wspólności majątkowej u Wnioskodawczyni powstał przychodów z innych źródeł, o których
Skutki podatkowe jednorazowej wypłaty środków zaewidencjonowanych na subkoncie.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków spółki jawnej na wypłatę wynagrodzenia dla zatrudnionych wspólników i małżonki jednego ze wspólników oraz na zapłatę składek na ubezpieczenie społeczne od tych wynagrodzeń obciążających spółkę jawną jako pracodawcę a także ujęcia wydatków spółki jawnej na wypłatę wynagrodzenia dla zatrudnionych wspólników
Skutki podatkowe zwróconego w 2014 r. świadczenia przedemerytalnego wypłaconego za lata 2012 i 2013.
Nie można zgodzić się z Wnioskodawcą, że dochód z PUP wykazany przez Wnioskodawcę w PIT-37 za 2014 r. jest dochodem zerowym. Nie sposób także uznać za słuszne twierdzenie Wnioskodawcy, że suma kwot z PIT-40 z ZUS i PIT-11 z PUP jest kwotą należnej Wnioskodawcy renty rodzinnej. Wskazać bowiem należy, że w informacji PIT- 11 wykazane zostały kwoty faktycznie wypłaconych Wnioskodawcy zasiłków, natomiast
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika
Czy składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacone za pracownika przez Zespól w 2013 r. od wynagrodzeń wypłaconych pracownikom w latach ubiegłych przez podmiot trzeci stanowią przychód pracownika ze stosunku pracy i czy odliczeniu od podatku dochodowego podlega 7,75% podstawy wymiaru składek na podstawie art. 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy narzuty ZUS (płatnika i ubezpieczonego) oraz podatek naliczone od nagród (wygranych) stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy zawyżone świadczenie chorobowe należy zaliczyć do przychodów ze stosunku pracy pracownika?Czy prawidlowe jest stanowisko Spółki, w części dotyczącej zaliczenia zawyżonego świadczenia chorobowego do przychodu pracownika w dacie rezygnacji przez Spółkę z żądania zwrotu nadpłąconego świadczenia?
Czy zaległa zapłata zasądzona wyrokiem Sądu na rzecz podatnika winna być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?