Interpretacje

Interpretacja
17.01.2017 Podatki

W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa ujawnionych w wyniku inwentaryzacji środków trwałych, nabytych po 1 stycznia 1995 r. dla celów amortyzacji podatkowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
17.01.2017 Podatki

Jeśli po ujawnieniu środków trwałych, Spółka będzie w stanie zidentyfikować te środki trwałe, które zostały nabyte po 1 stycznia 1995 r., lecz nie zostały wykazane w rejestrze środków trwałych, czy Spółka będzie miała prawo do zaliczenia odpisów amortyzacyjnych od tych środków trwałych do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
03.08.2016 Podatki

czy wygaśnięcie umowy leasingu finansowego w efekcie połączenia Spółki oraz Kontrahenta nie wpłynie na wysokość wartości początkowej amortyzowanych składników majątku (związanych z umową leasingu finansowego) w ewidencji Spółki i przyjęty okres dokonywania odpisów amortyzacyjnych, a Spółka będzie uprawniona do kontynuowania amortyzacji na zasadach obowiązujących przed połączeniem

Interpretacja
20.07.2016 Podatki

w zakresie ustalenia, czy wygaśnięcie umowy leasingu finansowego w efekcie połączenia Spółki oraz Kontrahenta nie wpłynie na wysokość wartości początkowej amortyzowanych składników majątku w ewidencji Spółki i przyjęty okres dokonywania odpisów amortyzacyjnych, a Spółka będzie uprawniona do kontynuowania amortyzacji na zasadach obowiązujących przed połączeniem

Interpretacja
23.05.2016 Podatki

w zakresie: ustalenia, czy wygaśnięcie umowy leasingu finansowego w efekcie połączenia Wnioskodawcy oraz Kontrahenta nie wpłynie na wysokość wartości początkowej amortyzowanych składników majątku w ewidencji Wnioskodawcy i przyjęty okres dokonywania odpisów amortyzacyjnych, a Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania amortyzacji na zasadach obowiązujących przed połączeniem.

Interpretacja
14.03.2016 Podatki

Czy w związku z połączeniem Wnioskodawcy ze Spółką, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki?

Interpretacja
08.04.2015 Podatki

czy Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej

Interpretacja
02.04.2015 Podatki

1. Czy prawidłowe jest stanowisko zgodnie z którym po połączeniu Wnioskodawca powinien jako wartość początkową Znaków Towarowych przyjąć wartość początkową określoną w ewidencji Spółki Cypryjskiej, jednocześnie Wnioskodawca powinien uwzględnić w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wartość umorzenia Znaków Towarowych wynikającą z ksiąg Spółki Cypryjskiej oraz kontynuować

Interpretacja
19.02.2015 Podatki

możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od prawa ochronnego do znaków towarowych oraz zaliczenia tych odpisów do kosztów podatkowych.

Interpretacja
22.12.2014 Podatki

w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej

Interpretacja
02.12.2014 Podatki

w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej

Interpretacja
24.10.2014 Podatki

Czy Spółka ma prawo do wykazania przedmiotowej wartości niematerialnej i prawnej otrzymanej w postaci aportu niestanowiącego przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych po wartości rynkowej ustalonej na dzień wniesienia wkładu i czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od tej wartości będą mogły w całości zostać uznane za

Interpretacja
02.09.2014 Podatki

Czy w związku z połączeniem, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej?

Interpretacja
29.08.2014 Podatki

Czy w związku ze wskazanym wyżej połączeniem, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej?

Interpretacja
10.04.2014 Podatki

Czy w związku ze wskazanym wyżej połączeniem, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki przejmowanej?

Interpretacja
04.09.2013 Podatki

Czy w związku z połączeniem Spółek, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej?

Interpretacja
10.06.2013 Podatki

Czy zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 16g ust. 9 Ustawy CIT, Spółka jest zobowiązana do kontynuowania dokonywania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów, od wartości początkowej nieruchomości oraz znaku towarowego określonej w księgach Spółki sprzed połączenia z X?

Interpretacja
21.02.2007 Podatki

Pytanie podatnika dotyczy ustalenia wartości początkowej łączonych środków trwałych w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Interpretacja
25.06.2004 Podatki

Opodatkowanie remanentu sporządzonego na dzień przeniesienia majątku ze spółki jawnej do sp. z. o. o. oraz możliwość amortyzacji środków trwałych i wyposażenia, przyjmując wartość początkową wg wyceny rzeczoznawców w wartości wyższej niż wynika z ewidencji środków trwałych.