Skutki podatkowe połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną 1 oraz Spółką Przejmowaną 2 dla Spółki Przejmującej
1. Czy w wyniku przeprowadzenia połączenia odwrotnego (Połączenie) bez podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej, Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobrania, działając w charakterze płatnika, podatku dochodowego od osób prawnych ciążącego na Wspólniku w związku z planowanym połączeniem, 2. czy w wyniku przeprowadzenia połączenia odwrotnego (Połączenie) z podwyższeniem kapitału zakładowego
1) Czy połączenie spółek w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego będzie neutralne podatkowo w podatku CIT dla udziałowca spółki przejmowanej? 2) Czy połączenie spółek w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego będzie neutralne podatkowo w podatku CIT dla spółki przejmującej?
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie skutkować powstaniem przychodu, o którym mowa w art. 24a ust. 3 pkt 3 lit. b ustawy o CIT dla Spółki A, CO.20, CO.22 lub CO.47? (pytanie oznaczone nr 6)
Czy w sytuacji, gdyby zastosowania nie znalazło wyłączenie z opodatkowania, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od dochodu Spółki A na podstawie art. 24a ust. 1 ustawy o CIT w przypadku, gdy w pierwszym roku podatkowym Spółki A, rozpoczynającym się w momencie Połączenia, nie będzie spełniony
Czy dla celów stosowania art. 24a ustawy o CIT, w tym w celu ustalenia dochodu, o którym mowa w art. 24a ust. 6 ustawy o CIT, Połączenie CO.20 i CO.22 przeprowadzone na podstawie przepisów kanadyjskich powinno być traktowane jak połączenie, o którym jest mowa w ustawie o CIT? (pytanie oznaczone nr 1)
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od dochodów CO.22, o którym mowa w art. 24a ust. 1 ustawy o CIT, albo zwiększenia kwoty takiego podatku, w przypadku uznania CO.22 za zagraniczną spółkę kontrolowaną? (pytanie oznaczone nr 5)
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od dochodów CO.20, o którym mowa w art. 24a ust. 1 ustawy o CIT albo zwiększenia kwoty takiego podatku, w przypadku uznania CO.20 za zagraniczną spółkę kontrolowaną? (pytanie oznaczone nr 4)
W przypadku, gdyby zastosowania nie znalazło wyłączenie z opodatkowania, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, w jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać dochód i przychód Spółki A powstały w konsekwencji Połączenia CO.20 i CO.22 w przypadku, gdy Spółka A będzie traktowana jako zagraniczna spółka kontrolowana? (pytanie oznaczone nr 9)
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązku zapłaty (lub zwiększenie kwoty) podatku od dochodów zagranicznej spółki kontrolowanej, o którym mowa w art. 24a ust. 1 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone nr 7)
Czy w przypadku Połączenia CO.20 i CO.22, Wnioskodawca ma prawo do zastosowania wyłączenia, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, dla celów kalkulacji dochodu, o którym mowa w art. 24a ust. 6 ustawy o CIT, w przypadku, gdy Spółka A będzie traktowana jako zagraniczna spółka kontrolowana? (pytanie oznaczone nr 2)
Czy w wyniku Połączenia CO.20 i CO.22 Wnioskodawca powinien rozpoznać dochód CO.47, w rozumieniu art. 24a ust. 6 ustawy o CIT, w przypadku, gdy CO.47 będzie traktowana jako zagraniczna spółka kontrolowana? (pytanie oznaczone nr 3)
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od dochodu Spółki A na podstawie art. 24a ust. 1 ustawy o CIT w przypadku, gdy w pierwszym roku podatkowym Spółki A, rozpoczynającym się w momencie Połączenia, nie będzie spełniony warunek z art. 24a ust. 3 pkt 3 lit. c ustawy o CIT lub gdy w pierwszym roku podatkowym Spółki A ponad 50% przychodów Spółki
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie skutkować powstaniem przychodu, o którym mowa w art. 24a ust. 3 pkt 3 lit. b ustawy o CIT?
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od dochodów CO.22, o którym mowa art. 24a ust. 1 ustawy o CIT albo zwiększenia kwoty takiego podatku, w przypadku uznania CO.22 za zagraniczną spółkę kontrolowaną?
Czy w przypadku, gdyby zastosowania nie znalazło wyłączenie z opodatkowania, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, w jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać dochód i przychód Spółki A powstały w konsekwencji Połączenia CO.20 i CO.22 w przypadku, gdy Spółka A będzie traktowana jako zagraniczna spółka kontrolowana?
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązku zapłaty (lub zwiększenie kwoty) podatku od dochodów zagranicznej spółki kontrolowanej, o którym mowa w art. 24a ust. 1 ustawy o CIT?
Czy w wyniku Połączenia CO.20 i CO.22 Wnioskodawca powinien rozpoznać dochód CO.47, w rozumieniu art. 24a ust. 6 ustawy o CIT, w przypadku, gdy CO.47 będzie traktowana jako zagraniczna spółka kontrolowana?
Czy dla celów stosowania art. 24a ustawy o CIT, w tym w celu ustalenia dochodu, o którym mowa w art. 24a ust. 6 ustawy o CIT, Połączenie CO.20 i CO.22 przeprowadzone na podstawie przepisów kanadyjskich powinno być traktowane jak połączenie, o którym jest mowa w ustawie o CIT?
Czy w przypadku Połączenia CO.20 i CO.22, Wnioskodawca ma prawo do zastosowania wyłączenia, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, dla celów kalkulacji dochodu, o którym mowa w art. 24a ust. 6 ustawy o CIT, w przypadku, gdy Spółka A będzie traktowana jako zagraniczna spółka kontrolowana?
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od dochodów CO.20, o którym mowa art. 24a ust. 1 ustawy o CIT albo zwiększenia kwoty takiego podatku, w przypadku uznania CO.20 za zagraniczną spółkę kontrolowaną?
Czy w przypadku, gdyby zastosowania nie znalazło wyłączenie z opodatkowania, o którym mowa w art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, w jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać dochód i przychód Spółki A powstały w konsekwencji Połączenia CO.20 i CO.22 w przypadku, gdy Spółka A będzie traktowana jako zagraniczna spółka kontrolowana?
Czy Połączenie CO.20 i CO.22 będzie powodować po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od dochodów CO.20, o którym mowa art. 24a ust. 1 ustawy o CIT albo zwiększenia kwoty takiego podatku, w przypadku uznania CO.20 za zagraniczną spółkę kontrolowaną?