Czy w związku ze stosowaną przez Spółkę metodą rachunkową ustalania różnic kursowych, ujemne niezrealizowane różnice kursowe wynikające z wyceny dokonanej na dzień 31 sierpnia 2016 r. (tj. na dzień poprzedzający dzień połączenia Spółki ze Spółką Matką) w zakresie zobowiązania z tytułu niespłaconej kwoty Pożyczki, ujęte na dzień połączenia w księgach rachunkowych Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów
Czy w związku z dobrowolnym, nieodpłatnym umorzeniem udziałów po stronie Spółki powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
koszt uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży udziałów objętych w ramach wymiany udziałów.
Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie rodziła obowiązek rozpoznania podatkowych różnic kursowych po stronie Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy w przypadku spłaty kwot głównych pożyczek, zaciągniętych w latach 19961999 przez spółki, których następcą prawnym jest Wnioskodawca, dochodzi do realizacji różnic kursowych z art. 15a ust. 2 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 oraz art. 15a ust. 3 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które w związku z art. 15a ust. 4 tej ustawy kalkulowane będą odpowiednio
Czy odsetki od pożyczki finansującej zakup udziałów w spółkach przejmowanych stanowią koszt uzyskania przychodu w momencie zapłaty lub kapitalizacji oraz w którym momencie różnice kursowe powstające przy spłacie pożyczki będą stanowiły koszt uzyskania przychodów Podatnika.