Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może po zarejestrowaniu przez sąd połączenia, tj. w 2024 r. zmienić formę opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek (tzw. CIT estoński) w oparciu o art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. a) w zw. z art. 28k ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, interpretowane w świetle art. 2a Ordynacji podatkowej.
W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.
W zakresie ustalenia czy w wyniku opisanego połączenia po stronie Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej dojdzie do powstania przychodu do opodatkowania na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku Spółki Przejmowanej.
Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód jeżeli wartość emisyjna udziałów wydanych Wspólnikowi będzie odpowiadała wartości rynkowej majątku Spółki przejmowanej ustalonej na dzień poprzedzający dzień
Czy połączenie Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego nie spowoduje powstania przychodu (dochodu) w podatku CIT dla Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej.
Uznanie, że przeprowadzenie połączenia Spółki ze Spółką Przejmowaną nie będzie podlegało opodatkowaniu VAT.
Ustalenie czy w związku z planowanym Połączeniem, po stronie A. powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka, jako następca prawny Spółki Przejmowanej, uprawniona będzie do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych poniesionych przez Spółkę Przejmowaną przed Połączeniem spółek, a jeszcze nieodliczonych od podstawy opodatkowania Spółki Przejmowanej, tj. zarówno Kosztów z roku Połączenia jak i kosztów stanowiących Aktywo
Czy w wyniku opisanego w zdarzeniu przyszłym połączenia, przy założeniu, że w sprawie nie znajdzie zastosowania art. 12 ust. 13 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2587, dalej zwanej „ustawą o CIT") (tj. głównym ani jednym z głównych celów Połączenia nie będzie uniknięcie ani uchylenie się od opodatkowania) oraz że majątki Spółek przejmowanych
Brak powstania obowiązku podatkowego po stronie Spółki Przejmującej oraz po stronie Gminy w związku z połączeniem Spółki Przejmowanej i Spółki Przejmującej.
1. Czy na gruncie tak opisanego stanu faktycznego w wyniku połączenia u Wnioskodawczyni powstanie dochód do opodatkowania skutkujący obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) 2. Czy na gruncie tak opisanego stanu faktycznego w wyniku połączenia po stronie Gminy [...] powstanie dochód do opodatkowania skutkujący obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego? (pytanie oznaczone
Czy w zdarzeniu przyszłym będącym przedmiotem wniosku przeprowadzenie połączenia odwrotnego bez podwyższania kapitału zakładowego Państwa jako spółki przejmującej będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego i zobowiązania podatkowego w rozumieniu ustawy o CIT.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z dokonanym Połączeniem, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Planowane Połączenie nie będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki Przejmującej oraz Spółki Dominującej, posiadającej 100% udziałów w Spółce Przejmującej i Spółce Przejmowanej przychodu podatkowego na gruncie ustawy o CIT.
1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.
Czy w związku z dokonanym Połączeniem, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do rozliczenia w kolejnych latach podatkowych strat podatkowych poniesionych przez Spółkę przed Połączeniem, a zatem w przypadku Spółki nie znajdzie zastosowania przepis art. 7 ust. 3 pkt 7 ustawy o CIT wyłączający możliwość uwzględnienia przy ustaleniu dochodu strat podatnika w sytuacji, w której podatnik przejął inny podmiot
Ustalenie, czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 492 § 1 pkt 1 KSH, poprzez przejęcie dwóch Spółek, opodatkowanych na zasadach ogólnych i spełniających przesłanki wskazane w art. 28j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a które z dniem przejęcia zamkną księgi rachunkowe, sporządzą sprawozdania finansowe oraz dokonają rozliczeń i ustaleń
Czy w związku z połączeniem z inną spółką kapitałową oraz przejęciem jej całego majątku spółka ma prawo stosować Estoński CIT od stycznia 2023 roku.
W okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego wskutek Planowanego Połączenia w związku z przejęciem przez Spółkę Przejmującą Spółki z o.o. 2, po stronie Spółki Przejmującej, Spółki z o.o. 1 albo Spółki z o.o. 2 nie powstanie jakikolwiek przychód na gruncie przepisów Ustawy CIT, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d, art. 12 ust. 1 pkt 8f, ani też