Skutki podatkowe w VAT dotyczące umowy połączenia Spółek przez przejęcie.
Skutki podatkowe w VAT dotyczące umowy połączenia Spółek przez przejęcie.
Brak podlegania opodatkowaniu połączenia Spółek i brak prawa do odliczenia.
Czy w przypadku połączenia Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną, które to połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani jednym z głównych celów nie będzie uniknięcie ani uchylenie się od opodatkowania, połączenie to nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy konieczności rozpoznania przychodu, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1
ustalenie czy w związku z opisanym podziałem spółki po stronie Spółki Dzielonej nie powstanie przychód o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 9 updop oraz czy po stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8c w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3e udpop.
wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT połączenia Wnioskodawcy ze Spółkami Przejmowanymi
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie czy działalność Pozostała Wnioskodawcy stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT.
Czy ustalona na dzień wydzielenia wartość rynkowa składników przedsiębiorstwa Wnioskodawcy wydzielonych do Spółki Przejmującej w związku z podziałem Wnioskodawcy przez wydzielenie w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH, nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego stosownie do art. 12 ust. 1 pkt 9 updop.
Czy ustalona na dzień wydzielenia wartość rynkowa składników przedsiębiorstwa Wnioskodawcy wydzielonych do Spółki Przejmującej w związku z podziałem Wnioskodawcy przez wydzielenie w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH, nie będzie stanowiła dla Spółki Przejmującej przychodu podatkowego stosownie do art. 12 ust. 4 pkt 3e w związku art. 12 ust. 1 pkt 8c updop.
Uznanie czy wyodrębniony w przedsiębiorstwie Wnioskodawcy Dział Z stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT.
Planowana transakcja połączenia spółek, skutkująca przeniesieniem całego majątku spółki przejmowanej (Banku) do spółki przejmującej (Wnioskodawcy), nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, gdyż będzie mieściła się w pojęciu zbycia przedsiębiorstwa, do której zastosowanie będzie miał przepis art. 6 pkt 1 ustawy, zgodnie z którym przepisów ustawy nie stosuje się do transakcji
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, czy połączenie spółek kapitałowych przez przejęcie spowoduje powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług po stronie spółki przejmującej.
Opodatkowanie czynności przeniesienia całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą.
Jeżeli zostaną spełnione warunki określone w art. 551 ustawy Kodeks cywilny, dotyczące definicji przedsiębiorstwa, to zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług transgraniczne połączenie spółek będzie czynnością, która nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy planowane połączenie spółek będzie skutkować dla Wnioskodawcy obowiązkiem zgłoszenia o zaprzestaniu prowadzenia działalności oraz obowiązkiem dokonania korekty stosownie do art. 91 ust. 3 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji wniesienia aportem udziałów.
W zakresie skutków podatkowych dokonania połączenia spółek przez przejęcie.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku łączenia spółek.
Połączenie spółek (w trybie łączenia przez przejęcie), na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 KSH, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT, bowiem transakcja będzie mieściła się w pojęciu zbycia przedsiębiorstwa, do której zastosowanie będzie miał przepis art. 6 pkt 1 ustawy.
Połączenie spółek (w trybie łączenia przez przejęcie), na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 KSH, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT, bowiem transakcja będzie mieściła się w pojęciu zbycia przedsiębiorstwa, do której zastosowanie będzie miał przepis art. 6 pkt 1 ustawy.