Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kasy rejestrującej oraz zatrzymanie kaucji przyjętej gotówką
Mając na uwadze przepisy przejściowe należy stwierdzić, że Wnioskodawca w związku z planowanym połączeniem ze spółką A Sp. z o.o. jako jej następca prawno-podatkowy w rozumieniu art. 93 Ordynacji podatkowej będzie mógł dalej używać kasy rejestrujące, których przed połączeniem używa spółka przejmowana, nabytych przez A Sp. z o.o. w momencie, gdy posiadały one potwierdzenie Prezesa Głównego Urzędu Miar
Sprzedaż tusz zwierzęcych realizowana przez Wnioskodawcę na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (w tym, na rzecz myśliwych) jako czynność niewymieniona w załączniku do rozporządzenia, nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej.
Sprzedaż tusz zwierzęcych realizowana przez Wnioskodawcę na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (w tym, na rzecz Członków Koła) jako czynność niewymieniona w załączniku do rozporządzenia, nie korzysta ze zwolnienia przedmiotowego z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej.
Wnioskodawca ma obowiązek ewidencjonwoania sprzedaży towarów na rzecz członków Koła przy zastosowaniu kas rejestrujących, mimo, że zapłata dokonywana jest na rachunek bankowy.
1. W jaki sposób należy rozliczyć podatek dochodowy od osób prawnych za okres bieżącego roku podatkowego do momentu, w którym nastąpiło połączenie spółek ?2. Czy w przypadku przejęcia spółki następuje sukcesja w zakresie odliczenia i zwrotu VAT od transakcji dokonanych przez przejętą spółkę ?3. Czy wymiana modułu fiskalnego kas rejestrujących w celu dokonania zmiany nazwy firmy i numeru NIP rodzi obowiązek
dotyczy możliwości odliczenia kwoty wydatkowanej na zakup kas fiskalnych w wysokości 50 % jej cen zakupu