zawiniony niedobór
Interpretacja
30.09.2004 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług:1. zawiniony niedobór towarów w punkcie sprzedaży detalicznej.2. otrzymanie dopłaty do wynagrodzeń ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Interpretacja
17.12.2004 Podatki

Czy należy naliczyć i odprowadzić podatek VAT w przypadku niedoboru zawinionego ?Czy naliczone i zapłacone odsetki od pożyczek mieszkaniowych, które zasilają fundusz socjalny w Spółce należy wykazywać w deklaracji VAT-7 jako obrót zwolniony ?

Interpretacja
10.03.2005 Podatki

Czy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka może ustalone normy ubytków zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ?

Interpretacja
25.11.2005 Podatki

Czy niedobry zawinione i niezawinione w towarach własnych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, i czy po ich utracie należy skorygować podatek naliczony?Czy niedobory zawinione i niezawinione w towarach powierzonych pozbawiają Klienta Spółki prawa do podatku naliczonego?

Interpretacja
28.03.2006 Podatki

Czy do kwoty niedoboru ustalonego na podstawie ceny ewidencyjnej (ceny zakupu+marża) należy doliczyć podatek VAT?

Interpretacja
27.04.2007 Podatki

czy powstanie zawinionego niedoboru powoduje obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego w odniesieniu do wartości tego niedoboru

Interpretacja
17.01.2008 Podatki

Czy Spółka ma obowiązek korygowania podatku naliczonego od zakupu wyrobów akcyzowych, co do których stwierdzono niedobór zawiniony, bądź też niedobór (ubytek) ponadnormatywny?

Interpretacja
08.04.2008 Podatki

Czy niedobory i nadwyżki inwentaryzacyjne stwierdzone podczas spisu z natury na dzień 31 października 2007r. będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Czy należy skorygować VAT naliczony od zakupionych towarów, których braki stwierdzono podczas inwentaryzacji, a jeżeli tak to w którym okresie?

Interpretacja
05.05.2010 Podatki

Czy w związku z powstaniem niedoborów zawinionych, którymi obciążeni zostali pracownicy, wystąpił obowiązek w podatku VAT należnym i korekty podatku naliczonego? Czy w przypadku ujawnienia niedoboru towarów handlowych zawinionych, którymi nie są obciążeni pracownicy, firma powinna dokonywać korekty podatku VAT naliczonego w miesiącu ujawnienia niedoborów (w deklaracji VAT-7 za grudzień)? Czy w przypadku

Interpretacja
14.07.2010 Podatki

konieczność dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku stwierdzenia niedoboru inwentaryzacyjnego zawinionego przez pracowników

Artykuł aktualny
12.01.2024 Rachunkowość firm

Ustawa o rachunkowości wskazuje, że wszelkie ujawnione w toku inwentaryzacji różnice między stanem rzeczywistym a stanem wykazanym w księgach rachunkowych należy wyjaśnić i rozliczyć w księgach rachunkowych tego roku obrotowego, na który przypadał termin inwentaryzacji (art. 27 ust. 2 uor). W przypadku jednostek, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, ostateczne wyjaśnienie, rozliczenie