Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce przez Wnioskodawcę po obniżeniu kapitału zakładowego w Spółce poprzez obniżenie wartości nominalnej udziałów Wnioskodawcy bez wynagrodzenia Wnioskodawca uprawniony będzie do rozliczenia kosztów uzyskania przychodów w takiej samej wysokości, w jakiej byłby uprawniony do ich rozliczenia przed obniżeniem wartości nominalnej udziałów w Spółce.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia do spółki celowej aportu.
Określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość
Skoro w umowie Aportu Wnioskodawca ustali z Otrzymującym Aport, że zapłatę za Aport będzie stanowić wartość nominalna udziałów w Otrzymującym Aport oraz kwota stanowiąca równowartość podatku VAT, to podstawą opodatkowania dla czynności Aportu będzie - na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy – ta właśnie określona w umowie wartość nominalna udziałów obejmowanych w zamian
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycje w zakresie modernizacji Infrastruktury.
W zakresie ustalenia, czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na kapitał zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy podstawę opodatkowania VAT czynności wniesienia aportu nieruchomości do Spółki będzie stanowiła wartość nominalna objętych przez Gminę udziałów, pomniejszona o kwotę należnego podatku.
Ustalenie podstawy opodatkowania na gruncie VAT dla wniesienia przez Spółkę aportu.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez utworzenie nowych udziałów.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółkach Nabywanych, nabytych w wyniku transakcji wymiany udziałów, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z takiego zbycia w wysokości odpowiadającej wartości nominalnej akcji własnych Wnioskodawcy wydanych Wspólnikowi w ramach wymiany udziałów.
Skutki podatkowe wynikające z objęcia nowych udziałów w zamian za wkład pieniężny w wysokości wartości nominalnej nowych udziałów
Określenie podstawy opodatkowania w przypadku wniesienia aportem składnika majątku do Spółki.
Ustalenia, czy w związku z wydaniem wierzytelności w formie dywidendy rzeczowej i rozpoznaniem przychodu z tytułu wykonania świadczenia niepieniężnego zgodnie z art. 14a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, C. (jako spółka wchodząca w skład PGK) będzie mogła rozpoznać koszt uzyskania przychodu w wysokości niespłaconej wartości nominalnej części wierzytelności wydanej w ramach dywidendy z zastrzeżeniem
Ustalenie przychodów i kosztów w związku ze zmniejszeniem wartości nominalnej akcji.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu w związku ze zmianą wartości nominalnej akcji spółki.