Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie braku zastosowania art. 32 ustawy do transakcji realizowanych w ramach podatkowej grupy kapitałowej.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania art. 32 ustawy do transakcji realizowanych w ramach podatkowej grupy kapitałowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży ww. zestawów za dostawę poszczególnych towarów wchodzących w skład tych zestawów oraz zastosowania właściwej stawki podatku dla dostawy tych towarów oraz ustalenia podstawy opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawach promocyjnych.
Podatek od towarow i uslug w zakresie uznania sprzedazy ww. zestawow za dostawe poszczegolnych towarow wchodzacych w sklad tych zestawow oraz zastosowania wlasciwej stawki podatku dla dostawy tych towarow oraz ustalenia podstawy opodatkowania przy sprzedazy produktow w zestawach promocyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży ww. zestawów za dostawę poszczególnych towarów wchodzących w skład tych zestawów i zastosowania właściwej stawki podatku dla dostawy tych towarów oraz ustalenia podstawy opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawach promocyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawach promocyjnych oraz uznania sprzedaży ww. zestawów za dostawę poszczególnych towarów wchodzących w skład tych zestawów i zastosowania właściwej stawki podatku dla dostawy tych towarów.
Zastosowanie art. 32 ustawy o VAT w stosunku do transakcji zawieranych pomiędzy Spółką a innymi spółkami wchodzącymi w skład P..
Szacowanie podstawy opodatkowania w odniesieniu do podatkowych grup kapitałowych w rozumieniu art. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w odniesieniu do transakcji sprzedaży dokonywanych przez Spółkę na rzecz innych spółek tworzących PGK, obrotem stanowiącym podstawę opodatkowania VAT będzie w każdym przypadku uzgodniona kwota należna z tytułu sprzedaży pomniejszona o kwotę należnego podatku (nawet w przypadku, gdy uzgodniona kwota należna z tytułu sprzedaży będzie odbiegać od ceny rynkowej)?
Szacowanie podstawy opodatkowania w przypadku braku pełnego prawa do odliczenia podatku VAT.
W przypadku utworzenia podatkowej grupy kapitałowej w podatku dochodowym organy podatkowe nie stosują przepisów o szacowaniu dochodów podmiotów powiązanych. Zasada ta nie ma zastosowania w przypadku rozliczeń VAT dokonywanych między podmiotami powiązanymi. Powiązani ze sobą podatnicy VAT należący do podatkowej grupy kapitałowej mogą się uwolnić od niebezpieczeństwa oszacowania ich obrotów tylko poprzez
Czy w odniesieniu do transakcji zawieranych pomiędzy podmiotami tworzącymi PGK w rozumieniu art. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stosuje się przepisy art. 32 ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2008 r.?
Czy podatnik powinien dokonać korekty odliczonego podatku naliczonego wykazanego w zniszczonych fakturach zakupu oraz, czy w sytuacji, gdy wskutek powodzi zniszczeniu uległa część dokumentów źródłowych może znaleźć zastosowanie art. 23 Ordynacji podatkowej przewidujący szacowanie podstawy opodatkowania ?
Podatnik zapytuje w jaki sposób rozliczyć podatek VAT z tytułu importu usług transportowych, w sytuacji gdy nabywca otrzymuje fakturę od kontrahenta wystawioną po dniu, w którym powstał obowiązek podatkowy z tego tytułu.
Podatnik zapytuje w jaki sposób rozliczyć import usług transportowych w sytuacji gdy nabywca otrzymuje fakturę od kontrahenta wystawioną po dniu, w którym powstał obowiązek podatkowy z tego tytułu oraz w sytuacji gdy otrzymuje fakturę korygującą dotyczącą importu tych usług.
Podatniczka z działalności gospodarczej w zakresie handlu jest opodatkowana na zasadach ogólnych. Jak postąpić w przypadku kradzieży dokumentów z działalności?