Prawa do odliczenia części lub całości VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Możliwość obniżenia akcyzy od energii elektrycznej z zastosowaniem stawki akcyzy 20 zł/MWh
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem i montażem instalacji fotowoltaicznych na budynku przedszkola przy zastosowaniu sposobu określenia proporcji oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od pozostałych wydatków ponoszonych w ramach projektu.
Praw oraz obowiązków w związku z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty stanowiącej Saldo Dodatnie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT w związku z realizacją Projektu w części dotyczącej wydatków związanych z termomodernizacją budynku Szkoły i w części dotyczącej wydatków związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej.
Obowiązki w podatku akcyzowym z tytułu zużycia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od czynności niepodlegającej opodatkowaniu tj. planowanego podziału Spółki Dzielonej przez przeniesienie części majątku Spółki Dzielonej na Spółkę Przejmującą.
Uznanie odpłatnych usług w zakresie odprowadzania i oczyszczania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych za działalność gospodarczą oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku. Brak obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania Infrastruktury w celu odbioru i oczyszczania ścieków na rzecz Odbiorców wewnętrznych. Prawo do odliczenia części
Prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z faktury dokumentującej ponoszone wydatki prz zastosowaniu prewspółczynnika.
Obowiązki podatkowe w zakresie produkcji, zużycia i sprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacjach fotowoltaicznych.
Wprowadzenie energii elektrycznej do sieci w przypadku rozliczenia w systemie net billing na podstawie zawartej umowy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy wprowadzeniu energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej w systemie net-billing przez Prosumenta i terminu wystawiania faktur przez Prosumenta dokumentujących wprowadzenie energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej w systemie net-billing.
Czy zysk ze sprzedaży energii elektrycznej uzyskanej z farmy fotowoltaicznej przeznaczony na koszty utrzymania nieruchomości, tj. koszty zakupu energii elektrycznej potrzebnej na części wspólne (wieczorami i nocami nie będzie produkcji energii elektrycznej, a zużycie będzie potrzebne), zakupu ciepła sieciowego, kosztów administracji, sprzątania terenu Wspólnoty, utrzymanie zieleni, odśnieżania, itp
Uznanie za podatnika z tytułu wprowadzenia nadwyżki energii oraz brak możliwości zastosowania indywidualnego prewspółczynnika skalkulowanego w oparciu o dane wynikające z przeznaczenia wyprodukowanej energii.
Gmina będzie miała prawo do proporcjonalnego odliczenia podatku VAT od wydatków inwestycyjnych przypisanych bezpośrednio do nabycia i montażu instalacji fotowoltaicznych, z zastosowaniem prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a-2b ustawy. Gmina nie będzie miała prawa do odliczenia podatku VAT od „pozostałych” wydatków inwestycyjnych oraz wydatków bieżących.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu kwoty podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach realizacji projektu w części dotyczącej wydatków poniesionych na wykonanie zadań w ramach termomodernizacji budynku szkoły (z wyłączeniem wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną) oraz braku prawa do odliczenia i zwrotu kwoty podatku
Nieuznanie Miasta za podatnika podatku VAT, zobowiązanego do odpowiedniego rozliczenia podatku należnego w związku z wprowadzaniem wyprodukowanej w mikroinstalacjach energii elektrycznej do sieci przedsiębiorstwa energetycznego oraz brak prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego w całości lub w części z faktur na których Miasto widnieje jako nabywca, w związku z montażem instalacji fotowoltaicznych
W przypadku, gdy Gmina nie ma możliwości przypisania ponoszonych wydatków w całości do działalności gospodarczej, to przysługuje Gminie, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w takim zakresie w jakim wydatki te są związane z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem VAT z uwzględnieniem zasad określonych w art. 86 ust. 2a i
Czy istnieje możliwość odliczenia poniesionego podatku VAT w całości lub w części przez Miasto jako partnera projektu.
Opodatkowanie otrzymanej Rekompensaty, ustalenie podstawy opodatkowania oraz określenie czy stawka podatku za ograniczenie produkcji energii jest niezależna od stawki podatku za dostawę energii.
Czy przysługuje prawo do zmniejszenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu opisanego we wniosku.