W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
Spółka z o.o., będącą podatnikiem podatku CIT i VAT, utworzyła w 2022 r. odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). Zgodnie z przepisami ustawy o ZFŚS oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych spółka przekazała zgodnie z ustawowym terminem środki pieniężne na wyodrębniony rachunek bankowy. Został także sporządzony we współpracy z pracownikami spółki i zatwierdzony regulamin dotyczący
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Czy Wnioskodawca organizator konkursu byłby zobowiązany do pobierania od zwycięzców zryczałtowanego podatku dochodowego od dokonywanych wypłat nagród stawianych do dyspozycji podatnika (osoby fizycznej) z tytułu wygranej w konkursie w wysokości 10% wartości nagrody?
Czy od wartości gwarantowanych nagród rzeczowych Wnioskodawca jako płatnik powinien pobrać zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu wygranych w konkursach określony w art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz czy Wnioskodawca, jako organizator konkursu i płatnik ma obowiązek złożenia w opisanej sytuacji deklaracji PIT-8AR?
Czy wartość netto faktury VAT obciążającej Spółkę za zakup przez dystrybutora bonów dla swoich pracowników za zrealizowaną sprzedaż produktów Spółki jest dla Spółki kosztem uzyskania przychodu, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy przychód zwycięzcy (osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej) wyrażony w wartości nagrody rzeczowej, nie przekraczającej kwoty 760 zł., podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych wg art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w takiej sytuacji na Wnioskodawcy nie ciążą żadne obowiązki jako płatnika tego podatku?Czy nieodpłatne świadczenie
Zakres zwolnienia od opodatkowania wygranej w konkursie na opracowanie hasła promocyjnego organizowanym przez Wnioskodawcę.
Czy Spółka ma prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego z faktur wystawionych przez Organizatora z tytułu świadczenia usług przeprowadzenia Promocji, w ramach których następowało wydanie przez Organizatora nagród?
w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą wartość nagród otrzymanych w związku z tą działalnością, stanowić będzie przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej tj. przychód ze źródła o którym mowa w art. 14 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. ust. 1 pkt 3 cytowanej ustawy, który winien być przez nich opodatkowany zgodnie z wybraną formą opodatkowania. Zatem Spółka w odniesieniu
Zakres skutków podatkowych powstałych po stronie uczestników programu motywacyjnego organizowanego przez Spółkę, związanych z otrzymaniem nagrody rzeczowej oraz ciążących na Spółce obowiązków informacyjnych.
Spółka, jako podmiot wydający nagrody nie będzie zobowiązana do wystawienia uczestnikom programu motywacyjnego, będącym osobami fizycznymi, nieprowadzącymi działalności gospodarczej, którzy z tytułu uczestnictwa w programie otrzymali nagrody pieniężne lub rzeczowe informacji PIT-8C. Fakt, iż kompleksową obsługą programu zajmuje się Wnioskodawca, na podstawie stosownej umowy zawartej z Klientem (Zleceniodawcą
zakres skutków podatkowych w związku z otrzymaniem nagród przez Uczestników Nabywców w zorganizowanym przez Wnioskodawcę Programie lojalnościowym.
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo niepobierając podatku dochodowego od wartości wygranych przez uczniów nagród rzeczowych w zorganizowanym przez siebie konkursie?
Czy należy obciążyć podatkiem dochodowym od osób fizycznych osoby uczestniczące w poczęstunku (w formie stołu szwedzkiego) i jakie w związku z tym Spółdzielnia jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych będzie miała obowiązki względem pracowników i osób niepozostających w stosunku pracy?
Czy należy obciążyć podatkiem dochodowym od osób fizycznych osoby uhonorowane odznaczeniami i jakie w związku z tym Spółdzielnia jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych będzie miała obowiązki względem pracowników i osób niepozostających w stosunku pracy?
Czy wartość nagród, które wydawane będą przez Wnioskodawcę osobom fizycznym będącym laureatami organizowanych przez Niego konkursów, korzystać będzie ze zwolnienia z podatku określonego w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania nagród w ramach obsługi programu lojalnościowego.
Wydanie przez Wnioskodawcę nagród w ramach organizowanych akcji promocyjnych należy uznać za odpłatną dostawę towarów, a w konsekwencji za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
sposób opodatkowania wartości nagród wręczanych uczestnikom konkursów
Przyznanie nagród rzeczowych za udział w akcjach promocyjnych oraz akcjach marketingowych w postaci konkursów w tym konkursów w postaci tzw. quizów wiedzowych oraz możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Zakres opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych nagród przyznawanych przez Spółkę.