korekta podatku należnego
Interpretacja
22.12.2024 Podatki

Skutki podatkowe związane z rozliczeniem opisanych we wniosku dostaw towarów (konserw rybnych).

Interpretacja
18.12.2024 Podatki

Powstanie momentu obowiązku podatkowego z tytułu dodatkowych prac budowlanych, których zasadność i wartość należnego wynagrodzenia została zasądzona w wyroku sądu.

Interpretacja
12.12.2024 Podatki

Brak możliwości korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do należności zabezpieczonych i przekazanych do depozytu sądowego na podstawie art. 89a ustawy o VAT.

Interpretacja
12.12.2024 Podatki

Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku za okresy rozliczeniowe od maja 2019 r. do lipca 2024 r. wraz z należnymi odsetkami, gdy skorygują Państwo rozliczenia podatku VAT w zgodzie z interpretacją stanowiącą wykonanie wyroku sądu administracyjnego.

Interpretacja
10.12.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie dotyczącym prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury zakupu Lokalu oraz w części dotyczącej prawa do wykazania całego podatku naliczonego wynikającego z faktury zakupu Lokalu jednorazowo w JPK_VAT w deklaracji składanej za okres, w którym doszło do zmiany przeznaczenia Lokalu i w części dotyczącej sposobu wykazywania w JPK_VAT z deklaracją

Interpretacja
03.12.2024 Podatki

Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.

Interpretacja
29.11.2024 Podatki

Po dokonaniu Cesji zwrotnej Wnioskodawca może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności została uprawdopodobniona, zarówno w odniesieniu do Wierzytelności I, jak i Wierzytelności II (w drodze korekty rozliczeń VAT).

Interpretacja
14.11.2024 Podatki

Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy w zakresie opisanych we wniosku nieściągalnych wierzytelności, dla których upłynęły dwa lata, licząc od końca roku, w którym faktury zostały wystawione.

Interpretacja
25.10.2024 Podatki

Prawo do wystawienia faktury korygującej w lutym 2024 r. i korekty podatku należnego VAT w lutym 2024 r.

Interpretacja
15.10.2024 Podatki

Wnioskodawca może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny w odniesieniu do wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Cesją zwrotną, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności została uprawdopodobniona.

Interpretacja
09.10.2024 Podatki

Obowiązek korekty podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego, w odniesieniu do nieuregulowanej przez Ubezpieczyciela uznanej za nieściągalną części wierzytelności. Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w odniesieniu do części wierzytelności zaspokojonej odszkodowaniem.

Interpretacja
04.09.2024 Podatki

Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na budowę Budynku w odniesieniu do 94,1% tego podatku, tj. w odniesieniu do tej części podatku naliczonego, która odpowiada udziałowi powierzchni Budynku wykorzystywanej nadal wyłącznie do działalności opodatkowanej w ogólnej powierzchni Budynku.

Interpretacja
03.09.2024 Podatki

Wypłata odszkodowania spełnia przesłanki o których mowa w art. 89a ust. 4 ustawy, a tym samym niesie za sobą obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w odpowiedniej części.

Interpretacja
23.05.2024 Podatki

Dokonanie korekty VAT w przypadku zaewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży towarów z zawyżoną stawką VAT.

Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.

Interpretacja
23.04.2024 Podatki

Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.

Interpretacja
08.03.2024 Podatki

Wpływ Korekty Cen na podstawę opodatkowania, obowiązek udokumentowania Korekty Cen fakturą korygującą, wystawienie zbiorczej faktury korygującej w przypadku obniżki i podwyższenia ceny (korekty „in minus” i „in plus”), moment ujmowania korekt „in minus” i „in plus” przez Spółkę i Dystrybutora oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej Korektę Cen.

Interpretacja
05.03.2024 Podatki

Za uznaniem, że nie mamy w przedmiotowej sprawie do czynienia z aportem przedsiębiorstwa przemawia także fakt, że zupełnie inny jest przedmiot działalności Spółki celowej i Państwa Spółki. Z opisu sprawy wynika bowiem, że przedmiotem działalności Spółki celowej jest zarządzanie nieruchomościami, z których korzysta Szpital w ramach umowy dzierżawy. Natomiast przedmiotem Państwa działalności gospodarczej

Interpretacja
29.01.2024 Podatki

W Państwa przypadku, gdy posiadają Państwo informację o zablokowaniu dostępu do licencji pakietu programów graficznych (…) od firmy (…) wynikającej z faktury nr 1, gdzie nie doszło do sprzedaży ww. usługi, która uprzednio została przez Państwa rozliczona jako import usług w miesiącu maju 2023 r., w przypadku braku wystawiania faktury korygującej od firmy (…) - mogą Państwo dokonać korekty na podstawie

Interpretacja
22.01.2024 Podatki

Korekta wynagrodzeń z tytułu świadczenia Usług Przygotowania Terenu pod Inwestycje.

Interpretacja
19.01.2024 Podatki

Jeśli zadeklarują i odprowadzą Państwo podatek należny na podstawie dokumentu wewnętrznego, wówczas prawo do skorzystania z korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego, o którym mowa w art. 89a ust. 1 ustawy nie będzie Państwu przysługiwać.

Interpretacja
12.01.2024 Podatki

Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.

Interpretacja
04.01.2024 Podatki

Brak obowiązku skorygowania sprzedaży w stosunku do której skorzystano z tzw. „ulgi na złe długi”.

Poprzednia Następna