Obowiązek ewidencji na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, za którą zapłata była gotówką.
Zwolnienie z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby wyprodukowanej energii elektrycznej, a także ustalenie obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, obowiązku składania deklaracji podatkowych, obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii elektrycznej oraz braku obowiązków akcyzowych w związku ze sprzedażą nadwyżek energii elektrycznej podmiotowi posiadającemu
Wystawienie faktury ze stawką 0% właściwą dla eksportu towarów, w przypadku, gdy brak jest dokumentacji potwierdzającej wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej oraz związane z tym opodatkowanie dostawy właściwą stawką krajową
Wystawienie faktur korygujących w związku ze zmianą stawki podatku VAT oraz brak ujmowania w ewidencji korekty zmniejszającej podatek naliczony.
Ustalenie, czy Gmina, otrzymywane od Powiatu kwoty z tytułu dzierżawy obwodów łowieckich, powinna, zgodnie z art. 8 ustawy, traktować jako świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy i wykazywać jako sprzedaż zwolnioną od VAT w ewidencji sprzedaży Gminy, a co za tym idzie w pliku JPK przesyłanym do Urzędu Skarbowego.
Obowiązek ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów (tj. zbędnych/zużytych komputerów, laptopów, notebooków i telefonów), zaliczanych do środków trwałych, na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (radnych), również gdy czynności te w całości zostały udokumentowane fakturą oraz brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Art. 125 ust. 1 ustawy wprowadza dla podatników dokonujących dostaw złota inwestycyjnego obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy. Dodatkowo ewidencja oprócz tych informacji, których ewidencjonowania wymaga art. 109 ust. 3 ustawy, powinna zawierać także dane nabywcy, które umożliwiają jego identyfikację (art. 125 ust. 2 ustawy).
Obowiązek stosowania oznaczenia „TP” do faktur wykazywanych w części ewidencyjnej JPK_V7.
Brak obowiązku odrębnego wykazywania w ewidencji sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży asortymentu sklepu internetowego.
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży: usług elektronicznych, publikacji ogłoszeń, w tym usług reklamowych i emisji artykułów, szkoleń on-line i/lub przeprowadzonych w sali szkoleniowej, prenumeraty tytułów prasowych w formie papierowej przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Użytkowanie wieczyste - zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, dokumentowania tej czynności, termin wystawienia faktury, oznaczenia tej czynności symbolem GTU_10 w ewidencji.
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
obowiązek odpowiedniego wykazywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej i udokumentowanej fakturą, w celu sporządzenia i przesłania do urzędu skarbowego pliku JPK VAT z deklaracją podatkową
obowiązek oznaczenia „TP” transakcji w ewidencji sprzedaży w JPK_V7 między Wnioskodawcą a: - wójtem, - zastępcą wójta, • sekretarzem, • skarbnikiem, • sołtysem, • członkami rady sołeckiej, Rady Gminy, • pracownikami Urzędu Gminy, pełniącymi funkcje kierownicze i nie pełniącymi funkcji kierowniczych, • dyrektorami i kierownikami jednostek organizacyjnych Gminy • członkami rodzin wyżej wymienionych podmiotów
Pobranie od ubezpieczającego/ubezpieczonego i przekazanie ubezpieczycielowi opłaty za ubezpieczenie w przedstawionej sytuacji, nie podlega u Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem VAT. Z uwagi na fakt, że kwoty te nie są związane ze świadczeniem przez Wnioskodawcę czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT – nie należy ich wykazywać w pliku JPK_V7M.
brak obowiązku stosowania przez Państwa oznaczenia „TP” w ewidencji sprzedaży w JPK_V7
obowiązek ewidencji sprzedaży świadczonych usług na kasie on-line - catering dietetyczny
konieczność ujmowania faktur wystawionych za przeprowadzenie usług związanych z badaniami klinicznymi, realizowanymi przez Państwa A na rzecz sponsora, w JPK_V7M z oznaczeniem GTU_12
Dot. wykazania w ewidencji szczególnych danych w przypadku sprzedaży części zamiennych do komputerów i pakietów oprogramowania systemów operacyjnych.
Prawo do zmniejszenia wartości podatku należnego o wartość podatku należnego związanego ze zwracanym przez klienta (nabywcę) towarem, w przypadku nieposiadania paragonu fiskalnego dostarczonego przez nabywcę, ale posiadania innego dokumentu sprzedaży.