Należy zgodzić się z Wnioskodawcą, że w omawianej sprawie data powstania przychodu w CIT powinna być ustalana w oparciu o dzień zakończenia świadczenia usługi, tj. w oparciu o datę ostatniego dnia danego okresu pokazów lub moment wystawienia faktury/zapłata należności jeżeli wystąpią przed wykonaniem usługi.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia.
W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży energii elektrycznej w opisywanym powyżej modelu rozliczeń wynikającym z Ustawy o OZE w odniesieniu do części wynagrodzenia otrzymywanego od Kontrahenta i stanowiącego Saldo Dodatnie?
W zakresie ustalenia: 1. Czy w wariancie nr 1 przychód w podatku dochodowym od osób prawnych powstaje zgodnie z art. 12 ust. 3a ustawy o CIT, tj. w momencie częściowego wykonania usługi, gdzie poprzez częściowe wykonanie usługi należy rozumieć podpisanie protokołu częściowego wykonania prac, protokołu odbioru końcowego lub protokołu zakończenia okresu próby, 2. Czy w wariancie nr 2 przychód w podatku
Czy zgodnie z opisem stanu faktycznego, na podstawie art. 5 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodem podatkowym Wnioskodawcy będzie kwota wynikająca z wystawionych w danym miesiącu dowodów sprzedaży (faktur/paragonów) na rzecz klientów, pomniejszona o wynagrodzenie należne innym członkom Konsorcjum wynikające z wystawionych przez nich faktur bądź not księgowych.
W zakresie ustalenia: Czy - w przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) i wystąpienia przez Spółkę o stwierdzenie i zwrot nadpłaty tego podatku - Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości tej części zwróconego podatku, który zaliczono uprzednio do kosztów podatkowych
W jakiej dacie Ml jako spółka wnosząca aport powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy po stronie spółki U doszło do nieodpłatnego przysporzenia w związku z korzystaniem z nieruchomości wniesionej nieskutecznym aportem i powinna z tego tytułu rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
W zakresie ustalenia, czy Spółka postępuje prawidłowo rozpoznając przychód z tytułu wykonania usług budowlanych w dacie podpisania protokołów zaawansowania oraz w dacie protokołu końcowego.
Czy przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych poręczeń Wnioskodawcy powstał jednorazowo w dacie udzielenia poręczenia, niezależnie od okresu trwania Umów (wydłużonych aneksami)
Czy na gruncie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka w przedstawionym stanie faktycznym może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione koszty związane z przebudową linii energetycznej? W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, czy Spółka będzie mogła na gruncie art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych rozpoznać poniesiony koszt podatkowy
Na podstawie wyroku sądowego spółce został przyznany zwrot kosztów postępowania sądowego. Kiedy powinien być on zaliczony do przychodów - w momencie otrzymania wyroku czy otrzymania tego zwrotu? Z uwagi na sytuację dłużnika zwrot taki jest mało prawdopodobny. W urzędzie skarbowym spotkaliśmy się ze stanowiskiem, że powinniśmy wykazać przychód z tego tytułu w momencie otrzymania wyroku.
Wynagrodzenie za świadczone przez sp. z o.o. usługi jest, zgodnie z umową, płacone kwartalnie z góry na podstawie wystawionej przez nas faktury VAT. I tak, na początku października wystawiamy fakturę za okres październik-grudzień. Czy za datę powstania przychodu uważa się dzień wystawienia faktury, czy też przychód ten należy podzielić i deklarować proporcjonalnie do stopnia wykonania usługi?