W zakresie ustalenia, czy posiadanie przez Wnioskodawcę wkładów w Banku Spółdzielczym, wyłącza - w świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT - możliwość korzystania z opodatkowania w formie Ryczałtu.
Czy zawarcie umowy o zwolnienie z długu i umorzeniem Spółce „X” Sp. z o. o. w upadłości kwoty kredytu ponad zapłaconą kwotę zgodnie z Porozumieniem, po stronie Poręczyciela powstanie przychód z innych źródeł, a w konsekwencji czy w takiej sytuacji Bank jest zobowiązany do sporządzenia dla Poręczyciela informacji PIT – 11, zgodnie z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Dotyczy ustalenia, czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze sfinansowaniem udziału członków RN Banku w Szkoleniach.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Bank na szkolenia Rady Nadzorczej.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Czy zapłacone w latach 2016 - 2020 przez Bank składki na pokrycie kosztów funkcjonowania Spółdzielni Spółdzielczy System Ochrony SGB stanowią dla Banku koszt uzyskania przychodów?
Możliwość uznania za darowiznę środków przekazanych na rzecz Fundacji.
Czy posiadanie przez Wnioskodawcę udziałów członkowskich w Banku Spółdzielczym, wyłącza – w świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT- możliwość korzystania z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. CIT estoński)?
Czy fakt posiadania przez Wnioskodawcę udziałów członkowskich w Banku Spółdzielczym, wyłącza - świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 u.p.d.o.p - możliwość korzystania przez niego z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym okoliczność, że Wnioskodawca posiada Udziały członkowskie w Banku Spółdzielczym nie stanowi jednej z przesłanek negatywnych, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT, a tym samym Spółka jest uprawniona do skorzystania z opodatkowania Estońskim CIT.
czy: 1. Bank prawidłowo określił przychody osiągnięte w roku 2020 i 2021 przy ustalaniu statusu „małego podatnika” pomijając wartości nominalne przy zakupie i wykupie bonów pieniężnych oraz pomijając wartości nominalne przy zakupie obligacji skarbowych, obligacji P, obligacji B i sprzedaży obligacji skarbowych, 2. przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika” Bank powinien z przychodów ze sprzedaży w
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
Czy zapłacone w latach 2016 - 2020 przez Bank składki na pokrycie kosztów funkcjonowania Spółdzielni Spółdzielczy System Ochrony SGB stanowią dla Banku koszt uzyskania przychodów?
Składki na Fundusz Pomocowy odprowadzane przez Wnioskodawcę w latach 2016-2020 na rzecz Systemu Ochrony nie stanowią dla Banku kosztu uzyskania przychodu.
Czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w szczególności art. 19 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 4a pkt 10, należy interpretować w ten sposób, że Bank posiada w roku podatkowym 2021 status „małego podatnika" i w konsekwencji dla obliczenia należnego za ten rok podatku dochodowego od osób prawnych Bank powinien zastosować 9% stawkę podatku, • Czy przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika
w zakresie ustalenia, czy: • Bank powinien brać pod uwagę wartość papierów wartościowych, tj. bony pieniężne NBP, obligacje (...), obligacje skarbowe państwa oraz transakcje związane z zakupem i wykupem tych papierów dokonywanych w trakcie roku obrotowego, przychody uzyskane w postaci dyskonta i odsetek od tych papierów wartościowych oraz przychody z tytułu rozwiązania rezerw i aktualizacji przy wyliczaniu
czy Bank Spółdzielczy – Wnioskodawca (bank przejmujący) prawidłowo postąpi sporządzając Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8) oraz dokonując łącznego rozliczenia dla banków przejmowanych za okres od dnia następującego po dniu połączenia, tj. dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. oraz dla Wnioskodawcy za
zwolnienie od podatku VAT sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości
czy przepis art. 4a pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że w celu ustalenia, czy Bank posiada status małego podatnika, przy obliczaniu wysokości przychodów ze sprzedaży uzyskiwanych przez Bank należy pomijać kwoty, które Bank uzyskuje w związku z wykupem Bonów Pieniężnych, jak i dyskonto, które jest uzyskiwane przez Bank w związku z transakcjami,