Świadczone przez Uczelnię usługi reemisji programów telewizyjnych podlegają opodatkowaniu 8% stawką podatku od towarów i usług.
w zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku VAT w wysokości 8% usług płatnej telewizji kablowej.
Czy Wnioskodawca powinien zaliczyć do przychodu, pozostałe po potrąceniu dokonanej zapłaty podwykonawcom, nieuregulowane zobowiązanie z tytułu faktury wykonawcy, do której podwykonawcy nie zgłosili roszczeń?
Czy koszt udziału radnego w szkoleniach (w tym koszt za udział w szkoleniu, wyżywienie i nocleg) pokrywany z budżetu gminy w związku z pełnieniem funkcji publicznej z tytułu wykonywania mandatu radnego (pełnienie obowiązków społecznych) jest dla radnego przychodem, od którego radny powinien zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy świadczenia te korzystają ze zwolnienia w myśl art. 21 ust
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony zgodnie z art. 90 ust. 2 ustawy o VAT.
Przychody uzyskiwane z tytułów wymienionych w art. 31 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy o RTV, nie zwiększają obrotu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług, a w związku z tym nie są brane pod uwagę przy ustalaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy w okresie od 1 maja 2004 r. do 31 maja 2005 r. Spółka mogła stosować proporcję, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o VAT i w konsekwencji, czy otrzymywane przez Spółkę wpłaty abonamentowe powinny być uwzględniane w tej proporcji dla potrzeb prawidłowego odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług?
Podatnik jako spółka radofonii publicznej uzyskuje wpływy z tzw. opłat abonamentowych i dotacji z budżetu państwa. Czy kwoty uzyskiwane z ww. tytułów stanowią podstawę opodatkowania ( obrót ) podatkiem VAT?Czy ww. kwoty należy uwzględniać przy obliczaniu proporcji o której mowa w art. 90 ustawy z dnia 11.03.2004?