Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Zgodzić należy się z Państwem, że wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Ukryte zyski przy najmie i świadczeniu usług podmiotów powiązanych, wpłaty na PFRON.
Czy wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT?
Dochód stanowiący równowartość wydatków poniesionych na PFRON wydatkowanych na inne niż statutowe cele podlega opodatkowaniu.
W zakresie ustalenia kwalifikacji opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Wnioskodawcy pochodzącego z otrzymanej dotacji, przeznaczonego na wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowych środków pieniężnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej.
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Ustalenie, czy Szpital ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w części dotyczącej wpłat składek na PFRON.
Z mocą od 1 stycznia 2021 r. weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi PFRON przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na ten Fundusz. W porównaniu z poprzednio obowiązującymi przepisami zmianie uległy formularze DEK-II-a i DEK-II-b przeznaczone dla pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej. W formularzach tych podmioty zobowiązane
Opodatkowanie dofinasowania otrzymanego przez osobę fizyczna nieprowadzącą działalności gospodarczej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.
prawnych w zakresie skutków podatkowych zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.
w zakresie skutków podatkowych zwrotu nienależnie pobranego dofinansowania do wynagrodzeń
w zakresie ustalenia, czy jednostka o której mowa w art. 17 ust. l pkt 4 ustawy o pdop, nie osiągająca w danym roku podatkowym dochodu podatkowego, która całość dochodów z lat ubiegłych wydatkowała na cele statutowe, powinna opodatkowywać wydatki niestatutowe (składki PFRON, kary, koszty sądowe itp.)
w zakresie konieczności opodatkowania równowartości dochodu, przeznaczonego na pokrycie wpłat na PFRON oraz odsetek od zaległości budżetowych, w sytuacji poniesienia straty podatkowej
w zakresie konieczności opodatkowania równowartości dochodu, przeznaczonego na pokrycie wpłat na PFRON oraz odsetek od zaległości budżetowych, w sytuacji poniesienia straty podatkowej
Zwrot nadpłaconych odsetek uzyskanych od PFRON jest wyłączony z podstawy opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 7 updop
Mam ustalony umiarkowany stopień niepełnosprawności. Od trzech lat prowadzę kancelarię adwokacką. Czy w związku ze statusem przedsiębiorcy, przyznanym ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, przysługuje mi prawo do refundacji składek na ubezpieczenia społeczne z PFRON?