świadczenie zdrowotne
Interpretacja
20.08.2024 Podatki

Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie

Interpretacja
02.08.2024 Podatki

Obowiązki podatkowe jakie ciążą na Gminie w związku z wypłatą nauczycielom, nauczycielom emerytom i nauczycielom pobierającym świadczenia kompensacyjne świadczeń zdrowotnych.

Interpretacja
16.05.2024 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.

Interpretacja
29.04.2024 Podatki

Skutki podatkowe dofinansowania z funduszu zdrowotnego wypłaconego osobom uprawnionym – nauczycielom, jako bezzwrotny zasiłek pieniężny z tytułu przewlekłej choroby (udzielony) na podstawie Uchwały Rady Miejskiej.

Interpretacja
22.04.2024 Podatki

Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).

Interpretacja
01.09.2023 Podatki

Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).

Interpretacja
11.05.2023 Podatki

Skoro zatem celem czynności cywilnoprawnych jest umożliwienie dalszego funkcjonowania Szpitala i utrzymania zdolności do dalszego funkcjonowania, to czynność taka objęta jest wyłączeniem podatkowym, przewidzianym w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż spełniony jest przewidziany w ustawie warunek dla zastosowania tego wyłączenia – będzie to czynność w sprawach zdrowia

Interpretacja
15.03.2023 Podatki

Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług masażu, tj.: terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej, terapii trzewno-stawowej, terapii czaszkowo-krzyżowej, drenażu limfatycznego i klawiterapii na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.

Interpretacja
09.12.2022 Podatki

W zakresie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług polegających na organizowaniu i prowadzeniu zjazdów, konferencji, wykładów i seminariów naukowych oraz usług szkoleniowych w zakresie superwizji świadczonych na rzecz Państwa członków.

Interpretacja
14.07.2022 Podatki

Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług trychologicznych świadczonych w formie konsultacji online.

Interpretacja
13.12.2021 Podatki

Ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu wykonania ponad limitowych świadczeń nieratujących życia.

Interpretacja
09.09.2021 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom korzystania ze świadczeń zdrowotnych w zakresie Medycyny Pracy.

Interpretacja
22.06.2021 Podatki

A zakresie braku obowiązku wymiany obecnie używanych kas rejestrujących na kasy on-line w przypadku świadczenia usług w ramach podmiotu leczniczego.

Interpretacja
14.01.2021 Podatki

Ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu wykonania ponad limitowych świadczeń nieratujących życia.

Interpretacja
28.09.2020 Podatki

Uznanie umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych za niepodlegające opodatkowaniu świadczenie usług, braku obowiązku wykazywania w deklaracji składanej dla celów podatku od towarów i usług obrotu z tytułu umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych oraz braku obowiązku uwzględniania wartości świadczeń zdrowotnych

Interpretacja
15.06.2020 Podatki

Z uwagi na fakt, że fizjoterapeuci legitymują się dyplomami potwierdzającymi uzyskanie kwalifikacji zawodowych (posiadają wykształcenie medyczne), uprawnieni są do wykonywania świadczeń opieki zdrowotnej w określonym zakresie, są osobami uprawnionymi do wykonywania zawodu medycznego. Zatem należy stwierdzić, że fizjoterapeuta, który posiada stosowne kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania świadczeń

Interpretacja
13.03.2020 Podatki

Ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu wykonania ponad limitowych świadczeń nieratujących życia.

Interpretacja
30.09.2019

ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu wykonania nadlimitowych świadczeń nieratujących życia.

Interpretacja
04.12.2018 Podatki

Czy dodatkową opłatę związaną z abonamentem medycznym, którą Spółka poniesie na rzecz podmiotu świadczącego usługi medyczne, winna doliczać wszystkim pracownikom (bez względu na to czy pracownicy korzystają z badania czy nie, ponieważ Spółka nie będzie w posiadaniu informacji, kto z badań skorzystał) do przychodu ze stosunku pracy, zgodnie z art. 12 ust. 1 PIT i na tej podstawie obliczyć i pobrać zaliczki

Poprzednia Następna