Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: znaczki
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
12.09.2023 Podatki

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części kolekcji filatelistycznej (kolekcji znaczków pocztowych).

Interpretacja
04.05.2017 Podatki

Opodatkowanie stawką 8% odpłatności pobieranej w budynku Obserwatorium jako usług związanych z rekreacją. Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT usług świadczonych w budynku Obserwatorium na rzecz zorganizowanych grup uczniów z różnych szkół. Opodatkowanie sprzedaży znaczka turystycznego 23% stawką podatku VAT.

Interpretacja
26.02.2016 Podatki

Czy sprzedaż znaczków pocztowych wycofanych z obiegu, które Wnioskodawca zbierał w ramach realizacji swojego "hobby" od 45 lat, a ostatni zakup nastąpił ponad sześć miesięcy temu, podlega opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
12.04.2013 Podatki

zastosowanie zwolnienia dla znaczków pocztowych, kartek pocztowych oraz kopert z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, kopert pierwszego dnia obiegu FDC, posiadających walor filatelistyczny

Interpretacja
18.07.2012 Podatki

Sprzedaż przez operatora pocztowego innego niż poczta państwowa, własnych znaków opłaty pocztowej stanowiących w istocie potwierdzenie opłacenia wykonanej usługi pocztowej, nie będzie korzystać ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług, a zatem opodatkowana jest 23% stawką podatku.

Interpretacja
23.05.2012 Podatki

Dokonywana przez Wnioskodawcę dostawa za cenę równą wartości nominalnej znaczków pocztowych korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 ww. ustawy o VAT.

Interpretacja
30.03.2011 Podatki

Jaką stawkę VAT stosować w przypadku usług świadczonych przez pracowników Urzędu, tj. wynagrodzenie za usługi pocztowe oraz odsprzedaży znaczków?

Interpretacja
12.01.2011 Podatki

Czy dostawa znaków opłaty pocztowej może korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług, który mówi co następuje: zwalnia się od podatku dostawę za cenę równą wartości nominalnej znaczków pocztowych, znaków skarbowych i innych znaków tego typu?

Interpretacja
12.04.2010 Podatki

stanowisko Wnioskodawcy odnośnie zastosowania zwolnienia z podatku od towarów i usług do opłaty za dostarczenie przesyłki pocztowej uiszczonej poprzez zakup za cenę równą wartości nominalnej naklejanych na przesyłkę pocztową znaków opłaty pocztowej należy uznać za nieprawidłowe.

Interpretacja
12.02.2008 Podatki

Czy sprzedaż na allegro kolekcji otrzymanej od rodziny i stanowiącej majątek osobisty Wnioskodawcy należy traktować jak działalność gospodarczą?Jeżeli tak, to co ma stanowić przedmiot opodatkowania i jak go określić? Jakie podatki Wnioskodawca będzie zobowiązany uiścić?

Interpretacja
07.09.2007 Podatki

Czy nieodpłatne świadczenie usług (przekazanie znaczków pocztowych bez wynagrodzenia) należy traktować jak odpłatne świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT?

Interpretacja
20.07.2007 Podatki

Czy wypłacane premie rybakom zamieszkującym w Polsce podlegają opodatkowania podatkiem dochodowym?

Interpretacja
04.04.2007 Podatki

Czy w świetle postanowień przepisów ustawy o VAT sprzedaż przedstawionych niżej towarów filatelistycznych podlega zwolnieniu z podatku od towarów i usług ?

Interpretacja
09.11.2005 Podatki

Czy sprzedaż znaczków pocztowych osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej powinna być ewidencjonowana w kasie rejestrującej jako sprzedaż zwolniona od podatku od towarów i usług?

Interpretacja
30.11.2004 Podatki

Czy przedmiotowa usługa świadczona przez podatnika jest opodatkowana podstawową stawka podatku VAT, czy jest zwolniona z tego podatku.Zdaniem podatnika prowizje i inne postaci wynagrodzenia za pośrednictwo w świadczeniu usług pocztowych są zwolnione od podatku VAT.