Moment powstania obowiązku podatkowego i obowiązek wystawienia faktury w związku z bezumownym korzystaniem z przedmiotu dzierżawy.
Koszty zryczałtowanego podatku uiszczanego przez Spółkę właściwemu organowi podatkowego w latach: 2019, 2021, 2022, 2024 i w latach następnych nie mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów Spółki w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców w związku z realizacją projektu.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów 2019 roku na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT zapłacony zryczałtowany podatek dochodowy, o którym mowa w art. 19 - 21 ustawy nowelizującej?
Ustalenia: - czy po utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej przez Wnioskodawcę i MRE, koszty finansowania dłużnego, które zgodnie z art. 15c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o pdop”), podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów, nie powinny być uwzględniane przy ustalaniu dochodu lub straty podatkowej spółek tworzących podatkową grupę kapitałową, ale koszty
Opodatkowanie dobrowolnych wpłat od widzów, przychodów z tytułu subskrypcji kanału na platformie internetowej oraz przychodów z reklam na platformie A oraz kanale B.
W zakresie braku zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia za Usługę IT (bez licencji) jako odrębnego zobowiązania wobec usługodawcy (dalej: „Usługa IT bez licencji”).
Dotyczy ustalenia, czy koszt Usług Inwestycyjnych nabywanych przez Spółki Osobowe od Wnioskodawcy i Usług Administracyjnych nabywanych bezpośrednio przez Wnioskodawcę lub przez Spółki Osobowe od podmiotów z grupy Wnioskodawcy (będących podmiotami, o których mowa w art. 11 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2018 r. oraz w art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w ramach płatności częściowych (w tym ponoszone na podstawie umowy nr (…) i na podstawie umowy nr (…), spełniające warunki określone w Rozporządzeniu, będą stanowić wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną w formie zwolnienia podatkowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT, w momencie ich faktycznej zapłaty tj. zgodnie z metodą kasową;
W zakresie ustalenia, czy w latach podatkowych rozpoczynających się po dniu 31 grudnia 2021 r. Wnioskodawca jest uprawniony do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów Kosztów Nieodliczonych do wysokości odpowiadającej obliczonemu dla danego roku limitowi z art. 15e ust. 1 i 12 Ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2021 r. bez uwzględniania w limicie bieżących Kosztów Usług ponoszonych
Wydanie int. dot. ustalenia czy koszty finansowania dłużnego wyłączone w danym roku z kup na podstawie art. 15c ust. 1 będą podlegały zaliczeniu do kup zgodnie z art. 15c ust. 18 w następnych latach na zasadach wynikających z reguły FIFO.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla otrzymanego zadatku, udokumentowania fakturą otrzymanego zadatku oraz zapłaty podatku należnego i odsetek.
Uznanie za koszt podatkowy oraz ustalenie momentu zaliczenia wydatku w postaci cła antydumpingowego do kosztów uzyskania przychodów.
obowiązki podatkowe w związku ze zmianą proporcji udziałów po zakończeniu roku obrotowego
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kary umownej oraz moment zaliczenia tego wydatku do kosztów podatkowych.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakończonego roku podatkowego wskazanych we wniosku wydatków, objętych zakresem pytań oznaczonych we wniosku Nr 2 i 3 oraz określenia momentu korekty kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności.
Czy wartość opłat notarialnych poniesionych w związku z nabyciem nieruchomości powinna być przypisana proporcjonalnie do wartości początkowej lokalu niemieszkalnego oraz prawa użytkowania wieczystego udziału w gruncie
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
ustalenie, czy po 1 stycznia 2017 r., w sytuacji, gdy spełnione zostaną przesłanki wynikające z art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków rozliczonych poprzez kompensatę (potrącenie), bez względu na kwotę rozliczonego zobowiązania
Sposób ustalenia wydatków na nabycie udziałów spółki dzielonej przez wydzielenie rozliczanych podatkowo w momencie zbycia udziałów spółki podzielonej przez wydzielenie oraz zbycia udziałów/akcji spółki przejmującej lub nowo zawiązanej, a także momentu zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów
Sposób ustalenia wydatków na nabycie udziałów spółki dzielonej przez wydzielenie rozliczanych podatkowo w momencie zbycia udziałów spółki podzielonej przez wydzielenie oraz zbycia udziałów/akcji spółki przejmującej lub nowo zawiązanej, a także momentu zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
Sposób ustalenia wydatków na nabycie udziałów spółki dzielonej przez wydzielenie rozliczanych podatkowo w momencie zbycia udziałów spółki podzielonej przez wydzielenie oraz zbycia udziałów/akcji spółki przejmującej lub nowo zawiązanej, a także momentu zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.