Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykorzystaniu współczynnika proporcji.
Zapłata za towary zakupione od Podmiotu powiązanego o którym mowa w art. 28m ust. 3 Ustawy o CIT.
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Określenie czy podstawą do uznania wydatków na nabycie uszkodzonych sprzętów RTV stanowiących w chwili nabycia odpad, za koszty uzyskania przychodu będą dowody wewnętrzne bez danych personalnych osób fizycznych sprzedających te towary.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem (leasingiem) urządzenia wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Prawo do obniżenia podatku VAT należnego od podatku naliczonego z f-r za zakup towarów i usług.
Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej, zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów oraz uznanie, że momentem powstania prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur otrzymanych bezpośrednio przez Usługodawcę jest dzień wpływu faktury zakupowej do Usługodawcy.
Zakup towarów na aukcji udokumentowany w sposób opisany przez Pana we wniosku może zostać zaksięgowany w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w kolumnie „zakup towarów” i tym samym zakup tych towarów może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych.
Zakupiony towar od przedsiębiorstwa żony jako koszt uzyskania przychodów.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu bydła w przypadku otrzymania przez Spółkę od Rolników skanów/zdjęć faktur wystawionych przez Rolnika w formie papierowej i przetworzonych do formy elektronicznej jako załącznik do wiadomości e-mail oraz przesłanych w formie wiadomości MMS na telefon pracownika Spółki.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym ponoszone przez Wnioskodawcę koszty częściowego pokrycia wydatków nabywcy na utylizację towarów, transport i obsługę, zgodnie z zawartym porozumieniem, stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. 2021 poz. 1800 ze zm., winno być: t.j
Możliwość skorzystania z procedury VAT marża przy sprzedaży towaru uznanego za kolekcjonerski.
Czy kupno towarów handlowych przez Wnioskodawcę od podmiotów powiązanych stanowi/będzie stanowić dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji podlega/będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Wnioskodawcy na podstawie art 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
1. W przypadku dokonania przez Klienta zakupu towarów/produktów od Sprzedawcy Kartą podarunkową oraz za pośrednictwem Platformy, Wnioskodawca nie powinien rozpoznać przychodu w dacie otrzymania przez Wnioskodawcę środków pieniężnych za wydanie Karty podarunkowej, 2. Wnioskodawca nie powinien rozpoznać przychodu w dacie dokonania transakcji zakupu towarów/produktów pomiędzy Klientem a Sprzedawcą, 3.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Sprzedaż oprawek okularowych na rzecz podmiotu powiązanego, która będzie realizowana na warunkach rynkowych, nie będzie wiązać się dla Wnioskodawcy z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poczynione na zakup towarów przekazanych na Ukrainę oraz na wynajem mieszkań udostępnionych pracownikom Spółki Ukraińskiej, - czy wartość środków otrzymywanych przez Wnioskodawcę od jego pracowników w ramach organizowanej zbiórki stanowi przychód Spółki.
Czy nabywanie przez Wnioskodawcę Usług świadczonych przez Wspólników będzie wiązać się z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT po stronie Wnioskodawcy, - Czy nabywanie przez Wnioskodawcę od Wspólników towarów handlowych będzie wiązać się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem
Możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupionych towarów i usług służących realizacji ww. projektu lub możliwości uzyskania zwrotu podatku VAT od zakupionych usług wykorzystywanych w przedmiotowym projekcie.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do pomniejszenia podatku VAT należnego o podatek naliczony wynikający z faktur wystawionych na rzecz Spółki przez B za dostarczone towary lub wykonane usługi, które zostały zakupione u Partnerów handlowych.